بیوگرافی چهره های خارجیچهره ها

۲۰ نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

در این بخش با 20 موفق ترین افراد مشهوری کـه تحصیلات دانشگاهی ندارند و یا ترک تحصیل کرده اند آشنا می‌شویم

۲۰ نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

۲۰ موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند

در این بخش با ۲۰ موفق ترین افراد مشهوری کـه تحصیلات دانشگاهی ندارند و یا ترک تحصیل کرده اند آشنا می‌شویم. موفقیت همیشه بـه واسطه تلاش و پشتکار بدست می‌آید، در عصر امروز تحصیلات نقش مهمی در پیشرفت افراد دارد اما این دلیل نمی‌شود تا کسانی کـه تحصیلات عالی ندارند از موفقیت باز بمانند. در ادامه با تک به روز برترین مدیران، دانشمندان و سلبریتی هایی کـه تحصیلات دانشگاهی ندارند آشنا میشویم.

بریتنی اسپررز

بریتنی در سن ۱۱ سالگی بـه‌عنوان یکی از بازیگران گروه «احیای دیزنی دهه ۹۰»، بـه باشگاه میکی موس ملحق شد، سپس بـه می‌سی‌سی‌پی بازگشت و بـه آکادمی پارکلین رفت و آنجا را نیز پس از مدتی بـه‌منظور دنبال‌کردن حرفه موسیقی رها کرد.

1 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

بریتنی در ۱۸ سالگی، نخستین آلبومش رابا نام «عزیزم، یک‌بار دیگه» منتشر کرد. موزیک اصلی این آلبوم با همین نام، نامزدی جایزه گرمی رابه‌عنوان بهترین اجرای خواننده زن پاپ درسال ۱۹۹۹ برای او بـه ارمغان آورد.

ریحانا

2 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

ریحانا کـه در باربادوس متولد شده، در ۱۶ سالگی، دبیرستان را نیمه‌کاره رها کرد تا با کمپانی «دف جم» در زمینه موسیقی همکاری کند کـه نتیجه‌اش موزیک‌های موفق و پرطرفداری بـه‌نام «SOS» و «بی‌وفا» بود. او علاوه بر خوانندگی، اکنون خط تولید لوازم آرایشی خود با نام «فنتی بیوتی» را نیز دارد و همین طور خط تولید لباس زیر بنام «فنتی ایکس سویج».

کیتی پری

3 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

کیتی پری پس از اخذ دیپلم در سن ۱۵ سالگی، برروی حرفه خوانندگی تمرکز کرد و با موزیک «داغ و سرد» درسال ۲۰۰۰ موفقیت بزرگی کسب کرد. موزیک بعدی او درسال ۲۰۰۸ منتشر شد ودر رده‌های بالایی موزیک‌های منتشر شده سال قرار گرفت.

شاهزاده هری

4 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

شاهزاده هری، نوه پسری ملکه بریتانیا و پسر ولیعهد انگلستان، پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان خصوصی ایتون در بریتانیا بـه‌مدت یکسال در مزرعه‌ای در استرالیا کار کرد.به گزارش سایت تک به روز او درسال ۲۰۰۵ بـه آکادمی سلطنتی ارتش بریتانیا رفت و درآنجا مسیر موفقیت را پیمود و کم‌کم بـه رتبه ستوان دوم ارتقا پیدا کرد.

هیلاری سوانک

هیلاری سوانک نیز مانند سایر افراد حاضر در لیست مـا، پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان بـه‌دنبال حرفه بازیگری رفت. او درسال ۲۰۱۰ در گفتگو‌ای با مجله «تودی» گفت: «مـن بـه این کـه بگویم پس از اتمام دوره دبیرستان بـه دانشگاه نرفتم، افتخار نمی کنم».

5 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

او پس از اتمام دبیرستان، کار بازیگری خودرا درسال ۱۹۹۲ و با فیلم سینمایی «بافی و شکارچی خون‌آشام» آغاز کرد. هفت سال بعد، او نخستین جایزه گلدن گلاب و اسکار خودرا برای ایفای نقش «برندون تینا» در فیلم سینمایی «پسران گریه نمی کنند»، کسب کرد.

لئوناردو دیکاپریو

دیکاپریو، بازیگر افسانه‌ای هالیوود، پس از اتمام سال اول، دبیرستان جان مارشال در لس‌آنجلس را رها کرد، اما بعد‌ها مدرک دیپلم را کسب کرد.

6 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

درسال ۱۹۹۲، رابرت دنیرو، وی را برای ایفای نقش اصلی در فیلم سینمایی «زندگی این پسر» انتخاب کرد کـه همین امر منجر بـه انتخاب او برای ایفای نقش اصلی در فیلم سینمایی «چـه چیزی گیلبرت گریپ را اذیت میدهد» شد؛ فیلمی کـه نخستین نامزدی اسکار و گلدن گلاب را برای دیکاپریو بـه ارمغان آورد.

جسیکا سیمپسون

جسیکا سیمپسون پس از امضای قرارداد خوانندگی با کمپانی موسیقی کلمبیا، دبیرستان جی جی پیرس در ریچاردسون تگزاس را رها کرد؛ هرچند کـه مدتی بعد مدرک دیپلم خودرا کسب کرد.

7 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

نخستین آلبوم او درسال ۱۹۹۹ با نام «بوسه‌های شیرین» منتشر شد کـه برخی تک‌موزیک‌های آن ازجمله «مـن میخواهم تا ابد عاشق تـو باشم» بسیار پرطرفدار و موفق شد. اکنون او یک کارآفرین اسـت کـه برروی کالکشن جسیکا سیمپسون کـه یک خط تولید مد و لباس میباشد، تمرکز کرده اسـت.

دمی مور

دمی مور، در ۱۶ سالگی، دبیرستان فیرفاکس در لس‌آنجلس را رها کرد تا بـه حرفه مدلینگ مشغول شود. او قراردادی دراین راستا با آژانسی بـه‌نام الیت در اروپا امضا کرد. دمی مور درحین کار در رشته مدلینگ، در کلاس‌های بازیگری شرکت می کرد.

8 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

پس از مدتی در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی متعددی مثل «بیمارستان عمومی» و «درباره دیشب» ایفای نقش کرد. دمی مور توانست درسال ۱۹۹۰ با بازی در فیلم سینمایی «روح»، نامزد جایزه گلدن گلاب شود.

اما استون

اما استون در آریزونا بزرگ شد ودر یک دبیرستان دخترانه کاتولیک تحصیل می کرد. او پس از اتمام یک ترم، دبیرستان رابه‌خاطر حرفه بازیگری رها کرد. بـه گفته «هالیوود ریپورتر»، او پاورپوینتی با عنوان «پروژه هالیوود» درست کرد و بـه والدینش ارائه داد تا آن‌ها را راضی کند تا بـه او اجازه نقل‌مکان بـه کالیفرنیا را بدهند.

9 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

خود او در اینباره می گوید: «این کـه والدینم چنین اجازه‌ای بـه مـن دادند، عجیب بود». او در ادامه گفت: «مـن اینکار را تایید نمیکنم. همه ی باید بـه دبیرستان بروند و فارغ التحصیل شوند».

رایان گازلینگ

10 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

رایان گازلینگ در ۱۷ سالگی، دبیرستان لستر بی پیرسون را رها کرد و برای دنبال‌کردن حرفه بازیگری، از کانادا بـه لس‌آنجلس ایالات امریکا نقل‌مکان کرد. او در ۱۲ سالگی نیز برای عضویت در باشگاه میکی موس دیزنی آزمون داده بود. نخستین نقش رایان درسال ۲۰۰۴ ودر فیلم سینمایی «دفترچه خاطرات» بود کـه راه ستاره شدن را برای او باز کرد.

جسیکا آلبا

این بازیگر زن موفق، پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان کلرمونت در کالیفرنیای ایالات امریکا، تصمیم گرفت کـه در کلاس‌های بازیگری کمپانی تئاتر آتلانتیک در نیویورک ثبت‌نام کند. درسال ۲۰۰۰، وقتی جسیکا تنها ۱۹ سال داشت، جیمز کامرون، کارگردان بزرگ هالیوود، وی را برای ایفای نقش «مکس گوئوارا» در سریال «فرشته تاریکی» انتخاب کرد.

11 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

نقشی کـه علاوه براینکه راه او بـه‌سمت موفقیت را باز کرد، نامزدی جایزه گلدن گلاب را نیز برای او بـه ارمغان آورد. جسیکا اکنون تبدیل بـه سلبریتی بزرگی شده و مادر چهار فرزند نیز هست. او بنیانگذار کمپانی «آنست» و عضو هیئت‌مدیره این کمپانی نیز هست کـه طبق ادعای مجله «فورچون»، درسال ۲۰۱۷، حدود یک میلیارد دلار ارزش داشت.


و در ادامه موفق ترین مدیران و دانشمندان تاریخ که تحصیلات عالی ندارند

اغلب مـا معتقدیم راه علم‌آموزی و پیشرفت از مدرسه و دانشگاه می‌گذرد اما با خواندن این متن ممکن اسـت کمی نظرمان تغییر کند. امروز قرار اسـت از کسانی صحبت کنیم کـه علی‌رغم ترک تحصیل، موفق و ثروتمند شده‌اند. کسانی کـه بـه‌واسطه‌ی تلاش، انگیزه و استعداد ذاتی، بدون تحصیلات بـه پیروزی‌های گوناگون رسیده‌اند و برخی نیز در مقاطعی بـه مدرسه بازگشته‌اند.

توماس ادیسون

کسی هست کـه ادیسون مشهور را نشناسد؟ او بیش از هزار اختراع مهم در کارنامه‌ی خود دارد کـه لامپ رشته‌ای مشهور‌ترین آنهاست. ادیسون بـه‌خاطر اختراعاتش، جوایز متعددی ازآن خود کرده اسـت. او بـه‌خاطر بیماری‌اش دیر بـه مدرسه می رود ودر آنجا نیز عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان میدهد.

12 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

عملکرد بد ادیسون در حدی بوده کـه یکی از معلم‌ها وی را «خرفت» خوانده اسـت. ادیسون مدرسه را ترک میکند، اما مادر او کـه خود آموزگار بوده اسـت، وظیفه‌ی آموزش وی را برعهده میگیرد و بـه‌این‌شکل، یکی از مشهور‌ترین مخترعان جهان با کمک مادری دانا در مسیر رشد و شکوفایی قرار می گیرد.

بنجامین فرانکلین

بنجامین تجربه‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون دارد، مانند: سیاست، دیپلماسی، نویسندگی، اختراع و… . او هم چنین نگارش اعلامیه‌ی استقلال کشور آمریکا را در کارنامه‌ی خود دارد.

13 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

اما در لیست بلندبالای فعالیت‌ها و مقامات او، خبری از فارغ‌ التحصیلی از دبیرستان بـه‌چشم نمیخورد. فرانکلین درخانواده‌ای بسیار پرجمعیت بـه‌دنیا آمده بود کـه ۲۰ فرزند داشت. او پانزدهمین و کوچکترین پسر بود. در ۱۰سالگی، مدرسه رابه‌خاطر کار در چاپخانه برای پدرش و بعد ها برادرش ترک کرد.

بیل گیتس

14 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

بیل گیتس از بنیان‌گذاران مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان اسـت. حتماً می گویید: «خودمان میدانیم»، اما شاید نمیدانید کـه بیل گیتس درسال‌های آغازین دانشگاه، هاروارد رابه‌همراه دوستش پُل آلن ترک کرد تا بـه برنامه‌نویسی نرم‌افزارها بپردازند و مایکروسافت را بنیان‌گذاری کنند.

استیو جابز

استیو جابز، این مدیر ارشد اجرایی شرکت اپل کـه از مشهور‌ترین چهره‌های حوزه فناوری هم هست، بعد از یک نیمسال تحصیلی در کالج رید در شهر پورتلند ایالت اورگن ایالات امریکا از این کالج استعفا داد.

15 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

او بعد ها فقط در بعضی کلاس‌های خوشنویسی این کالج شرکت کرد. جالب اینجاست کـه همین هنر بـه جابز توانایی فوق‌ العاده‌ ای در ایده سبک حروف چندگانه‌ای را بخشید کـه در کامپیوتر مکینتاش دیده می شود.

آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین عزیز شهرت و جایگاهی پیدا کرد کـه بـه‌هیچ‌وجه در مدرسه بـه آن دست نیافته بود؛ مجله‌ی تایم، وی را «مرد قرن» خواند. البته این پادشاه فیزیک، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل و صاحب نظریه‌ی نسبیت، مدرسه را در ۱۵سالگی ترک کرد.

16 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

یکسال بعد، تصمیم گرفت بـه تحصیل بازگردد و بهمین دلیل وادار شد در آزمون معتبر مؤسسه‌ی فناوری فدرال سوئیس شرکت کند کـه متأسفانه قبول نشد. اینشتین بـه مدرسه‌ی عادی بازگشت، دیپلم گرفت ودر آزمون ورودی کنکور نیز برای بار دوم پذیرفته شد.

جان راکفلر

جان دیویس راکفلر، درست ۲ ماه قبل از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، مدرسه را ترک کرد و بـه کالج کسب‌وکار فالسام مرکانتیل پیوست. این میلیاردر مشهور درسال ۱۸۷۰، شرکت نفتی استاندارد اویل را تأسیس کرد.

17 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

تا قبل از تعطیلی شرکت بـه‌دست دولت بـه‌خاطر انحصاری‌کردن بازار، او میلیاردها دلار درآمد بـه‌دست آورده بود. راکفلر ۴۰ سال پایانی زندگی خودرا صرف حمایت از سلامت و تحصیل کرد. ترک تحصیل او فقط برای خودش منفعت نداشت، بلکه هزاران نفر را از شرایط خوب تحصیلی بهره‌مند کرد.

والت دیزنی

درسال ۱۹۱۸، والت دیزنی کـه سالها بعد جایزه‌ی اسکار را برد، در نوبت شبانه‌ی کالج هنرهای زیبای شیکاگو تحصیل میکرد. دیزنی کـه یکی از کارآفرینان برتر جهان هم هست، در ۱۶ سالگی مدرسه را ترک کرد و بـه ارتش پیوست، اما ازآنجاکه سن او برای حضور در ارتش کم بود، با شناسنامه‌ای جعلی بـه صلیب سرخ ملحق شد.

18 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

وی را بـه فرانسه فرستادند و مسئول رانندگی آمبولانسی شد کـه پر از عکسهای کارتونی بود. کارتون‌هایی کـه بعد ها بـه شخصیت‌ های داستانی انیمیشن‌هایش تبدیل شدند. والت دیزنی بعد از این کـه بـه مولتی‌میلیونر و صاحب شرکت والت دیزنی، تبدیل شد، جوایز متعددی ازجمله مدال آزادی ریاست‌جمهوری را دریافت کرد. هم چنین در ۵۸سالگی، مدرک دیپلم افتخاری دبیرستان رابه او اهدا کردند.

ریچارد برانسون

سِر ریچارد برانسون بریتانیایی بـه‌معنای واقعی کلمه، ثروتمندی خودساخته اسـت. او بنیان‌گذار شرکت‌های زنجیره‌ای ویرجین اسـت و تجربه‌های گوناگونی در تجارت دارد. ریچارد بـه زمینه‌های بسیار متنوعی از کسب‌وکار سر زده اسـت.

19 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

مثلاً یکی از فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ی او عبارت اسـت از احداث شرکتی توریستی برای ثبت‌نام از کسانی کـه از علاقه و استطاعت مالی برای سفر بـه فضا برخوردارند. ازآنجاکه ریچارد بـه اختلال نارسا خوانی مبتلا بود، دانش‌آموز خوبی نبود و مدرسه را در ۱۶سالگی ترک کرد. او نخستین کسب‌وکار خودرا با راه‌اندازی مجله‌ای درباره‌ی نوجوانان آغاز کرد.

کلنل ساندرز

کلنل هارلند ساندرز تحصیل نکرد، اما یکی از برترین‌ها در کسب‌وکار مواد غذایی و تهیه‌ی مرغ سوخاری بود. وقتی ۶ساله بود، پدرش فوت کرد و ازآنجاکه مادرش بیرون از خانه کار میکرد، وادار بود برای اهل خانه آشپزی کند. او مدرسه‌ی ابتدایی را ترک کرد ودر مشاغل گوناگونی مانند فروشنده‌ی بیمه، آتش‌نشان و قایقران کار کرد.

20 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

بعد ها بـه‌طور مکاتبه‌ای مشغول تحصیل شد و مدرکی در رشته‌ی حقوق دریافت کرد. تجربیات بسیار او در زمینه‌ی آشپزی و کسب‌وکار بـه او کمک کرد بتواند یکی از موفق‌ترین شرکت‌های صنایع غذایی یعنی کی اف سی را مدیریت کند.

التون جان

التون جان یکی از معروفترین چهره‌های موسیقی جهان اسـت و میلیونها نسخه از کارهای او تا کنون در جهان بـه‌فروش رفته و درآمد بسیار بالایی داشته اسـت. در ۱۱سالگی از طریق بورسیه‌ی تحصیلی، برای تحصیل و یادگیری پیانو، وارد کالج سلطنتی لندن شد، اما دروس پیانونوازیِ کلاسیک برای التون جذابیت نداشت. او راک‌اندرول را ترجیح می‌داد.

21 1069 takbroz com - 20 نفر از موفق ترین افراد مشهوری که تحصیلات دانشگاهی ندارند+بیوگرافی

ازاین‌رو کالج را ترک کرد و شروع بـه نواختن بـه‌سبک موردعلاقه‌اش در یکی از کافه‌ها کرد. در ۱۷سالگی، گروه موسیقی خودرا تشکیل داد و نام آنرا «بلوزولوژی» گذاشت. این گروه خیلی زود مشهور شد و توانست با خوانندگان و نوازندگان معروفی همکاری و تورهای موسیقی برگزار کند. آلبوم او درسال ۱۹۷۰ منتشر شد و نخستین تک‌آهنگش در بدو انتشار در دستۀ بهترین‌ها قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.