سینماسینما و تلویزیونسینمای ایرانسینمای بین الملل

۲۰ نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

در این بخش با جذاب ترین شخصیت هاي منفی فیلمهای ایرانی و خارجی آشنا می‌شویم

۲۰ نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

۲۰ جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی

در این بخش با جذاب ترین شخصیت های منفی فیلمهای ایرانی و خارجی آشنا می‌شویم. شخصیت های منفی بخاطر اعمال بد و گاهی شرورانه ای کـه انجام می‌دهند همیشه در ذهن مخاطبان باقی میمانند. همه ی مـا ناصر در خط قرمز، شکیب در آوای باران و فرخ در سریال پس از باران رابه خوبی بـه یاد داریم. در ادامه این مطلب با «دوست داشتنی های منفی» در تاریخ سینمای کشور ایران و جهان آشنا می‌شویم.

شوکت

سریال: نرگس

بازیگر: حسن پورشیرزای

پدری مستبد و سنتی کـه از زورگویی‌های او، خانواده و زیردستانش در عذاب بودند. همـه از جذبه شوکت می‌ترسیدند و این قلدری در کلام و بازی هنرپیشه این نقش هم بـه خوبی جلوه‌گر شده بود.

1 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

شوکت دوست داشت خانواده‌اش در همان مسیری حرکت کنند کـه او می خواهد. این شخصیت برای بـه کرسی نشاندن حرفش از هیچ تلاشی فروگذار نمیکرد. بازی پورشیرازی و ویژگی‌های خاصی کـه برای این شخصیت تعریف شده بود، وی را بـه پدر خوانده‌ ای بدل میکرد کـه همان‌ گونه در ذهن‌ها مانده اسـت.

ناتاشا

سریال: خواب و بیدار

بازیگر: رویا نونهالی

تصویر زن خلافکار آن هم دراین ابعاد را پیش از او چندان در تلویزیون بخاطر نداریم. همین کافی اسـت کـه ناتاشا با آن پوششی کـه برای آن زمان کمی متفاوت بنظر میرسید و هم چنین با جسارتی کـه در اجرای حرکات رزمی و … داشت در ذهن مخاطبان بماند.

2 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

او دقیق بودو نقشه‌هایش ردخور نداشت، همین ویژگی‌ها این شخصیت را در متن بـه یک منفی جذاب بدل میکرد ودر اجرا هم با انتخاب بـه جای نونهالی باورپذیر از آب درآمده بود.

ناصر

سریال: خط قرمز

بازیگر: شهرام حقیقت‌دوست

رفیق ناباب بودن، اعتیاد داشتن، دروغگویی و دزدی همه‌ی ویژگی‌های منفی اسـت کـه میتواند از یک شخص، بدمن تمام عیار بسازد. نقش ناصر در سریال خط قرمز واجد تمام این ویژگی‌ها بود، اما در عین بد بودن پیوستگی با مخاطب ایجاد می کرد کـه ناشی از گذشته تلخ او بود.

3 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

در واقع ناصر، قربانی شرایط خانوادگی و تنهایی محضی بود کـه با آن دست و پنجه نرم می کرد و بهمین دلیل تعداد زیادی از بیننده‌ها برای او کـه مسبب تعداد زیادی از بدبختی‌ها در زندگی شخصیت‌های سریال بود، دل می‌سوزاندند.

پیمان

سریال: تب سرد

بازیگر: کامبیز دیرباز

4 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

پیمان، بچه دزد و معتاد بود. ازآن خلافکار‌های لمپن کـه بخاطر طبقه اجتماعی کـه آنرا نمایندگی میکرد، بیان خاصی هم داشت. همین بیان و بکار بردن تکیه‌کلام‌هایی مثل بچه‌پاستوریزه و… باعث شد، پیمان در ذهن بسیاری بماند. این نقش دیرباز را بیش از پیش، بـه عرصه تصویر معرفی کرد و تا مدت‌ها با نقش منفی در ذهن مخاطبان جا انداخت.

فرخ

سریال: پس از باران

بازیگر: رحیم نوروزی

زخم‌خورده بود، زخم‌هایش روی هم تلنبار شد و وی را بـه بمب عقده‌ای تبدیل کرد کـه هر آن امکان انفجارش بود. در نهایت هم بار کینه‌هایی او بر سر خانواده‌اش آوار می شود.

5 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

فرخ، یک بدمن واقعی بود کـه پله‌پله از معصومیت وجودش، فاصله گرفت و با سرعت بـه منتهای بدی رسید. او بـه‌ویژه درسال‌های جوانی شخصیت منفی جذاب‌تری بودو بـه واقعیت نزدیکی بیشتری داشت.

آتقی

سریال: آینه عبرت

بازیگر: جواد گلپایگانی

مشهور‌ترین و دیرینه‌ترین شخصیت معتاد تلویزیون همین آتقی سریال آینه عبرت اسـت. سریال آینه عبرت هنوز هم برای بسیاری خاطره‌انگیز اسـت.

6 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

خیلیها شخصیت متفاوتی کـه گلپایگانی با لحن معتادگونه و قامت خمیده برای آتقی خلق کرده بود رابه خاطر می‌آورند. آتقی را البته نمی توان جزو آن بدذات‌ها دسته‌بندی کرد، او بـه این راه کشیده شد، اما همان‌ گونه انسانیت در وجودش بیدار بود.

غلام

سریال: سفر سبز

بازیگر: مصطفی طاری

7 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

غلام ازآن نقش‌هایی اسـت کـه یک شخصیت منفی هـمه چیز تمام رابه تصویر کشیده اسـت. او ابتدا باعث جدا شدن فرزند یک خانواده ازآن‌ها می شود و بعد از بازگشت آن بچه، باز هم بـه دنبال سودجویی خودش اسـت. این شخصیت در زندگی خانوادگی‌اش هم در بدی کم نمیگذارد و دست بزن، اعتیاد و هرچه بدی اسـت را یک جا دارد.

اصغر کُپک

سریال: خواب و بیدار

بازیگر: مهدی فخیم‌زاده

8 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

لحن و چهره اصغر کپک جزو ماندگارترین نقش‌هایی اسـت کـه در گروه ضدقهرمان‌ها قرار می گیرد. فخیم‌زاده در خواب و بیدار علاوه بر لحن و حس ویژه‌ای کـه دارد، با چهره‌اش بـه اصغر جان بخشید و وی را بـه یکی از منفور‌های محبوب تبدیل کرد.

الیاس

سریال: اغما

بازیگر: حامد کمیلی

9 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

الیاس جزو نخستین نقش‌هایی بود کـه دراین فضا بعنوان شیطان حضور پیدا کرد، شخصیتی کـه ورود آن بـه داستان و صحبتش از خدا و ایمان باعث می ‌شد تا در ادامه بیننده رابا نمایش شخصیت واقعی‌اش بـه‌شدت غافلگیر کند.

فرشته

سریال: او یک فرشته بود

بازیگر: بهاره افشاری

10 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

افشاری دراین سریال ابتدا بـه مخاطب نزدیک شد و بعد کم‌کم ذات واقعی نقشش رابه تصویر کشید. منفی بودن او هم از اول چندان مشخص نبود ودر ادامه آشکار شدن شیطان بودن او، باعث می ‌شد تا بیننده یک لحظه جا بخورد و بعد هم با این وجه از او همراه شود.

نیما

سریال: سقوط یک فرشته

بازیگر: مهرداد صدیقیان

11 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

نیما تداعی‌گر شیطان دراین سریال بود؛ شخصیتی کـه دختر مذهبی رابا خود همراه کرده و وی را مجبور بـه انجام تعداد زیادی از گناهان می کند. تیپ شخصیتی نیما هم جذابیتی داشت کـه در آن مقطع مخاطبان زیادی رابا خود همراه کرد و بـه‌واسطه همان شخصیت بیننده کمتر غافلگیر میشد.


و در ادامه شخصیت های منفی سینمای جهان

دلیل علاقه تماشاگران بـه شخصیت های منفی فیلم ها متفاوت اسـت؛ از هوش اعجاب انگیز گرفته تا علاقه بـه واقعیت خشونت و حس شوخ طبعی. دراین میان یک چیز در بین تمام ان ها مشترک اسـت و آن این‌کـه شدیداً دوست داشتنی هستند.

هانیبال لکتر

فیلم: سکوت بره ها

بازیگر: آنتونی هاپکینز

12 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

هانیبال آدم خوار. این نام مستعار هانیبال لکتر روانشناس و باهوش اسـت کـه قربانیان خود رابه قتل رسانده و میخورد، و اکنون دریک زندان امنیتی مخصوص افراد روانی زندانی شده اسـت. مامور اف بی آی، کلاریس استارلینگ، با بازی جودی فاستر، درباره دستگیری قاتل دیگری بنام بوفالو بیل، با او گفتگو می کند.

هانس لاندا

فیلم: حرامزاده‌ های لعنتی

بازیگر: کریستف والتز

دومین هانس لیست مـا، هانس لاندا، با درجه نظامی اشتاندارتنفورر ارتش نازی، باید در فیلم “حرامزاده های لعنتی” کوئنتین تارنتینو درسال ۲۰۰۹، یهودی ها را یافته و انها رابه قتل می رساند. بهمین دلیل لقب “شکارچی یهودی” رابه او داده بودند. یک کارآگاه بی رحم و سنگدل کـه از کشتن یهودیان لذت میبرد.

13 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

البته اگر بـه نفع اش باشد گاهی اوقات نیز از انجام اینکار خودداری می کند. اجرای کریستف والتز در نقش هانس جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد را برای او بـه ارمغان آورد. اگرچه او در فیلم شکست نمیخورد اما یک افسر آمریکایی بنام الدو رین، با بازی برد پیت، بـه دنبال اوست.

جان دو

فیلم: سون «هفت»

بازیگر: کوین اسپیسی

14 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

همۀ مـا می‌دانیم کـه کوین اسپیسی یکی از برترین ویلن های دنیای حقیقی اسـت. اما اجرای او نیز بـه یکی از بهترینها بدل شده اسـت. یکی از برترین نقش های او شخصیت جان دو اسـت. کسیکه براساس گناهان هفت گانه، شهروندان نیویورک را گناهکار دانسته و انها رابه قتل می‌رساند. دراین فیلم مورگان فریمن و برد پیت در نقش دو کارآگاه باید وی را بـه دام بیندازند.

نورمن استنسفیلد

فیلم: لئون حرفه ای

بازیگر: گری الدمن

توانایی گری الدمن در نقش آفرینی در هالیوود شناخته شده اسـت. اجرای او در نقش وینستون چرچیل بریتانیایی در فیلم ۲۰۱۷ “تاریک ‌ترین لحظات” «Darkest Hour» یا نقش درکسل اسپیوی گانگستر در فیلم “عشق حقیقی” «True Romance» از جمله برترین اجراها بوده اسـت.

15 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

اما در فیلم لئون حرفه ای لوک بسون درسال ۱۹۹۴ نقش نورمن استانسفیلد را ایفا کرد. این شخصیت یک فرد مواد فروش و خلافکار بوده اسـت کـه پس از قتل عام خانواده ناتالی پورتمن جوان، پورتمن با یک مزدور با بازی ژان رنو دوست می شود تا رمزوراز مبارزه و گرفتن انتقام رابه او بیاموزد.

سائورون

فیلم: سه گانه ارباب حلقه ها

بازیگر: بندیکت کامبربچ، سالا بیکر

16 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

اگرچه سائورون در فیلم اقتباسی از “ارباب حلقه ها”ی جی.آر.آر تولکین دیالوگ اندکی دارد، اما بـه خوبی می‌توان شرارت را در او دید. او در سه فیلم پتر جکسون بعنوان یک موجود شرور در قلب موردور دیده می شود. سالا بیکر و بندیکت کامبربچ در مجموعه فیلمهای “هابیت”، شخصیت وی را بـه نمایش گذاشته اند. در سرزمین ارباب حلقه ها، سائورون منبع شرارت اسـت کـه جنگجویان خودرا برای یافتن حلقه می فرستد.

جوکر

فیلم: شوالیه تاریکی

بازیگر: هیث لجر

“آیا می‌خواهی بدانی این زخمها از کجا آمده اند؟ چگونه میتوان لیست برترین ویلن ها را تهیه کرد و نام جوکر را در آن قرار نداد؟ منظورمان نسخه های جک نیکلسون یا جرد لتو نیست.

17 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

شخصیت جوکر هیث لجر در “شوالیه تاریکی” کریستوفر نولان درسال ۲۰۰۸، بهترین نسخه از دشمن بتمن محسوب می شود. جوکر هیث لجر شوخ، حسابگر و دیوانه بود. او نه بدلیل منفعت مالی بلکه بدلیل نابودی بشر بـه شهر گوتام حمله کرد، تا شاهد سوختن آن باشد. این نقش آفرینی زیبا برای لجر جایزه اسکار رابه ارمغان آورد.

مامور اسمیت

فیلم: سه گانه ماتریکس «The Matrix»

بازیگر: هوگو ویوینگ

مامور اسمیت سمبل برنامه هوش مصنوعی زمینه ساز ماتریکس اسـت. او نقطه مخالف و دشمن نئو، با بازی کیانو ریوز اسـت. او در سراسر ماتریکس دیده شده و در صورت آسیب خودرا احیا می کند.

18 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

مامور اسمیت می تواند خاطرات و قدرت های دشمنان خودرا جذب کرد و انها را علیه دشمنان خود بکار برد. هوگو ویوینگ نقش این شخصیت را ایفا کرده ودر سه فیلم “ماتریکس”، “ماتریکس بارگذاری مجدد” و “انقلاب های ماتریکس” حضور یافت.

آموت گوت

فیلم: لیست شیندلر

بازیگر: آموت گوت

آمون لیپالد گوت کاپیتان اتریشی نازی و فرمانده اردوگاه اجباری کراکوف-پلاشوف نازی ها در لهستان در دوران هولوکاست بود کـه بعد ها بعنوان مجرم جنگی در لهستان اعدام شد.

19 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

آمون گوت شخصیت رالف فاینز یک قاتل شرور نازی هاست کـه ویلن اصلی فیلم “لیست شیندلر” استیون اسپیلبرگ محسوب می شود. فاینز در مقابل لیام نیسون قرار داشته و نقش گوت روانی و الکلی را ایفا می کند، کسیکه برای لذت خودش یهودی را تحت شکنجه قرار می‌دهد. گوت یک ویلن وحشتناک بود کـه شخصیت حقیقی آن ترس و وحشت بیشتری را نیز بـه وجود می آورد.

انتون چیگور

فیلم: جایی برای پیرمردها نیست

بازیگر: خاویر باردم

در فیلم “جایی برای پیرمردها نیست”، اثر اقتباسی از رمان کورمک مک کارتی، آنتون چیگور یک ویلن شرور اسـت کـه همانند شخصیت های فرانکنشتاین، نابودگر و بیگانه، طعمه خودرا، لولین ماس، یک سارق تگزاسی، کـه با یک چمدان پر از پول گریخته، را تعقیب می کند. چیگور، با بازی خاویر باردم، یک قاتل جدی اسـت کـه قوانین خودرا دارد و بـه اخلاقیات سنتی پایبند نیست.

20 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

او از احساسات انسانی بهره ای نبرده و می خواهد هرطور کـه شده بـه طعمه اش دست یابد. چیگور با تفنگ مخصوص خود هرکسی راکه در سر راهش قرار بگیرد کنار میزند و بـه اسانی شیر و خط انداختن جان یک نفر را می گیرد. اجرای زیبای خاویر باردم دراین فیلم جایزه اسکار سال ۲۰۰۷ را برای او بـه ارمغان آورد.

کالوین کندی

فیلم: جانگوی آزاد شده

بازیگر: لئوناردو دی کاپریو

فیلم “جانگوی آزاد شده” سال ۲۰۱۲ از کوئنتین تارانتینو بـه بردگی و اسارت سیاهان در مزارع پنبه آمریکای جنوبی میپردازد. اگرچه برخی این فیلم رابه حقیقی نبودن متهم میکنند، اما کالوین کندی، صاحب مزرعه “کندی لند” می سی سی پی، یکی از شخصیت های ویلن سینماست کـه لئوناردو دی کاپریو نقش آنرا ایفا می کند.

21 1096 takbroz com - 20 نفر از جذاب ترین شخصیت های منفی فیلم های ایرانی و خارجی+بیوگرافی

یک شخصیت شرور، بدجنس و خودپسند کـه کریستوف والتز و جیمی فاکس، بـه همراه همسر دربند جانگو، میخواهند از مزرعه او فرار کنند. زمانی کـه کندی از نقشه انها باخبر می شود همـه چیز بـه هم میخورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.