آموزش و ترفندآموزش و ترفند اینترنت

معرفی و پیشنهاد بسته های اینترنتی موبایل با مناسب ترین قیمت روز

تعرفه مناسب با حجم ترافیک و مدت زمان بیشتر برای استفاده ملاک گرفتن یک بسته اینترنتی همراه برای موبایل میباشد. اگر شـما بدنیال یک بسته مناسب هستید می توانید اینجات بهترین و مناسب ترین بسته هاي‌ اینترنتی را بیابید و شارژ کنید.

title%

اینترنت کدام اپراتور بهتر است؟

تعرفه مناسب با حجم ترافیک و مدت زمان بیشتر برای استفاده ملاک گرفتن یک بسته اینترنتی همراه برای موبایل میباشد. اگر شـما بدنیال یک بسته مناسب هستید می توانید اینجات بهترین و مناسب ترین بسته های‌ اینترنتی را بیابید و شارژ کنید.

 

مجله تک به روز : خدمات اینترنتی با قیمت ماهانه، پوشش داده‌ها و سرعت در ارتباط اسـت و تا کنون هر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل عملکرد خوبی در زمینه پوشش و سرعت اینترنت داشته‌اند اما هیچ‌کدام از این سه اپراتور نتوانسته‌اند بـه پیروزی مطلق دست یابند.

 

طبق اطلاعات OpenSignal پوشش شبکه ۴G ایرانسل و همراه اول تقریبا مشابه و بسیار گسترده‌تر از رایتل هستند

 

بـه گزارش تک به روز اگر از دارندگان سیم‌کارت هرکدام از این اپراتوها درباره پوشش دهی و سرعت اینترنتشان سؤال کنید، جواب‌های‌ مختلفی میشنوید؛ درواقع گاهی دریک منطقه‌ی بدون آنتن میبینید کـه اینترنت عده ای از اپراتورها بـه‌اسانی قابل‌معرض اسـت اما اینترنت همان اپراتور دریک منطقه با آنتن دهی خوب نسبت بـه سایر اپراتورها از پوشش دهی پایینی برخوردار اسـت.

 

با این تفاسیر اگر بخواهیم بـه‌صورت دقیق بگوییم کـه اینترنت کدام اپراتور بهتر اسـت باید بـه اطلاعات بـه‌دست‌آمده از دو اپلیکیشن Speedtest «تست سرعت» و Open Signal «سیگنال باز» مراجعه کنیم.

 

“طبق اطلاعات OpenSignal پوشش شبکه ۴G ایرانسل و همراه اول تقریبا مشابه و بسیار گسترده‌تر از رایتل هستند. چنانچه در تصویر زیر هم می توانید پوشش شبکه ۴G هر سه اپراتور را در شهر های مختلف با یک دیگر مقایسه کنید.”

 

title%

کدام بسته‌های اینترنتی به‌صرفه‌تر است؟

اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل بـه‌عنوان ارائه‌دهندگان اصلی خدمات اینترنت همراه، بسته‌های‌ اینترنتی متنوعی را ارائه می دهند کـه مشترکان با توجه بـه میزان استفاده خود این بسته‌ها را انتخاب می‌نمایند. بسته‌های‌ اینترنتی طبق معمولً از یک روز تا یکسال با حجم‌های‌ محدود و نامحدود ارائه میشوند. طبق معمولً ۱۰ گیگابایت برای افرادی کـه استفاده محدود از اینترنت دارند، کافی اسـت. ما با توجه بـه نیاز شـما بهترین و مقرون‌بـه‌صرفه ترین بسته‌های‌ اینترنتی را پیشنهاد میکنیم:

بهترین بسته‌های‌ اینترنت برای افراد کم‌مصرف

بسته‌های مقرون‌به‌صرفه همراه اول

title%

بسته‌های مقرون‌به‌صرفه ایرانسل

 

title%

 

بسته اینترنتی نامحدود همراه اول

 

title%

بسته اینترنتی نامحدود ایرانسل

title%

بسته‌های اینترنتی نامحدود رایتل

 

title%

چرا حجم اینترنت زود تمام می‌شود؟

گاهی با توجه بـه میزان مصرفتان از اینترنت می بینید کـه برایتان پیام می آید کـه حجم بسته اینترنت شـما بـه اتمام رسیده اسـت و علت ان را نمیدانید.

گشت‌وگذار در وب و شبکه‌های‌ مجازی، ارسال و دریافت ایمیل، بازی آنلاین، بارگیری محتوای مختلف و کلیه فعالیت‌هایی کـه از اینترنت استفاده میکنید، در استفاده شـما نقش دارد؛ خوشبختانه سیستم‌عامل اندروید دارای این قابلیت اسـت کـه میزان مصرف اینترنت شـما را بـه جداسازی میزان سهم هر برنامه نمایش می دهد.

کافی اسـت این مراحل را طی کنید:
۱- بـه بخش setting یا تنظیمات گوشی بروید.
۲- گزینه Data usage یا مصرف داده را انتخاب کنید.
۳- گزینه Mobile Data یا داده‌های‌ موبایل را فعال کرده و میزان مصرف خودرا با تنظیم بازه زمانی مشاهده کنید.
۴- پس از مشخص کردن بازه زمانی، می توانید فهرست برنامه‌های‌ استفاده‌شده از دیتای موبایل را بـه‌صورت نمودار ببینید.

title%

دقت کنید کـه در بین استفاده‌های‌ روزانه از دیتای موبایل، نرم‌افزار اینستاگرام، مشاهده آنلاین فیلم، بازی‌های‌ آنلاین، فیلترشکن، ارسال یا آپلود فایل در شبکه‌های‌ مجازی بیشترین حجم را از اینترنت شـما میگیرد.

یکیدیگر از مواردی کـه ممکن اسـت باعث زود تمام شدن حجم اینترنتان شود، بـه‌روزرسانی خودکار نرم‌افزارهای نصب‌شده روی دستگاه شـما اسـت.

برای غیرفعال کردن بـه‌روزرسانی خودکار لازم اسـت گام‌های‌ زیر را دنبال نمایید:
-اپلیکیشن play store را درگوشی خود باز کنید.
– منوی ۳ نقطه بالای اپلیکیشن را بزنید.
– بـه قسمت setting یا تنظیمات بروید.
– Auto-update apps یا بـه‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها را بزنید.
– گزینه Do not auto-update apps یا برنامه‌ها بـه‌صورت خودکار آپدیت نشوند را انتخاب کنید.

title%

ترافیک یا حجم اینترنت چگونه محاسبه می شود؟

هر گونه استفاده از اینترنت از چت، مشاهده فیلم، بازکردن صفحه وب، ارسال و دریافت فایل، بـه روزرسانی و… همگی باعث کسر حجم اینترنت می‌شود. نحوه ارزیابی بـه این صورت اسـت کـه بـه عنوان مثال سرویس اینترنت با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت در ثانیه با حجم ۲ گیگابایت را درنظر بگیرید؛ دراین سرویس شـما می توانید در هر ثانیه حداکثر با سرعت ۱۲۸ کیلو‌بیت در ثانیه دانلود کنید و زمانی کـه میزان ارسال و دریافت اطلاعات بـه ۲ گیگابایت رسید، اینترنت شـما قطع خواهد شد و نیاز بـه تمدید مجدد دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.