مهارت زندگی

معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

در این بخش بـه معرفی انواع کاکتوس آپارتمانی و روشهای استفاده از کاکتوس در دکوراسیون منزل میپردازیم

معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

معرفی انواع کاکتوس آپارتمانی 

در این بخش بـه معرفی انواع کاکتوس آپارتمانی و روشهای استفاده از کاکتوس در دکوراسیون منزل میپردازیم. کاکتوس ها از این جهت طرفداران زیادی دارند کـه: روش نگه داری آن ها فوق العاده ساده اسـت، گیاهان جان سختی هستند و همچنین تنوع فراوانی دارند. کدام نوع از کاکتوس ها بهترین برای نگه داری در منزل هستند؟ در ادامه بطور مفصل صحبت می کنیم. با مجله تک به روز همراه باشید.

کاکتوس‌ های بند انگشتی

تقریباً در هر قسمتی از خانه می توان از کاکتوس‌های بندانگشتی استفاده کرد. همان‌ طور کـه از نام این گل مشخص اسـت، اندازه کوچکی دارد. از همین رو حجم فضای اشغالی آن بسیار کم اسـت. شـما بـه‌ اسانی می توانید برای دکور کردن کتابخانه از گلدان‌های بندانگشتی کاکتوسی استفاده کنید.

1 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

گلدان‌های کوچک آن رابه صورت رنگی تهیه کنید و بـه فضای خود روح تازگی ببخشید. همچنین می توانید از باکس‌های این گلدان‌ها استفاده کنید و بـه‌ صورت ۶ تایی آن‌ها را در قسمتی از میز کار خود قرار دهید و از رشد کردن آن‌ها لذت ببرید. استفاده از گلدان‌های خلاقانه و با مزه برای این کاکتوس‌های بامزه نیز پیشنهاد میشود.

کاکتوس سانسوریا رنگی

شـما می توانید از کاکتوس‌های رنگی کـه بتازگی وارد بازار شده اسـت، نهایت استفاده را ببرید. برخلاف سایر کاکتوس‌ها کـه بـه رنگ سبز در بازار موجودند، این گیاه در رنگ‌های متنوع سبز، زرد، قرمز و سایر رنگ‌های دیگر نیز در بازار یافت میشود. مـا بشما چند توصیه داریم؛ در ابتدا می توانید از این گیاه بـه صورت تک‌ رنگ با تعداد بالا بهره ببرید.

2 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

مثلا اگر رنگ اتاق نشیمن شـما سبز آبی اسـت، با استفاده چند کاکتوس صورتی در محیط درکنار یک دیگر فضا را زیباتر کنید. حال اگر برای مثال پذیرایی بـه رنگ سفید استخوانی دارید، توصیه مـا بشما چیدمان کاکتوس‌های رنگی درکنار یک دیگر اسـت کـه رنگ پردازی آن چشم شـما را خیره نگه می‌دارد. نکته این کاکتوس‌های رنگی دراین اسـت کـه با توجه بـه تنوع آن‌ها میتوان ازآن‌ها در انواع فضاها استفاده کرد.

کاکتوس‌ های گل‌ دار

نمونه دیگری از کاکتوس‌های کـه بـه زیباسازی فضای اتاق شـما کمک میکنند و می توان آن‌ها را در فهرست جدید ترین مدل گل کاکتوس قرار داد، کـه مطمئا آن‌ها را در در گل فروشی‌ها دیده‌اید، کاکتوس گل‌دار رنگی اسـت. مـا بشما پیشنهاد میکنیم در زمان خرید این‌گونه کاکتوس‌ها دقت لازم را داشته باشید.

3 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

عموماً عده ای از کاکتوس‌ها در سه سال اول خود شروع بـه گل‌دهی میکنند. برخی دیگر سی سال بعد و دسته‌ای دیگر از کاکتوس‌ها چیزی درحدود ۶۰ سال زمان نیاز دارد تا بـه گل‌دهی برسند. شـما بـه‌اسانی از کاکتوس‌های گل‌دار میتوانید برای چیدمان اتاق نشیمن و میزهای پذیرایی بهره ببرید.

همچنین می توانید یکی از میزهای عسلی کنار مبلی خودرا تماماً با کاکتوس گل‌دار دیزاین کنید. استفاده از گل‌های با یک رنگ و یا رنگ‌های متفاوت بـه سلیقه شـما بستگی دارد؛ چرا کـه مطمئنا هردو این ترکیب‌ها زیبا خواهند بود. البته توجه کنید کـه گل‌های کاکتوس‌ها برخی مانند عکس زیر پیوندی هستند و برخی نیز گل طبیعی خود کاکتوس می‌باشند.

ارکید کاکتوس

یکی از کاکتوس‌های زیبایی کـه میتوانید بر روی اپن آشپزخانه بـه‌ صورت آویزان ازآن استفاده کنید ارکید کاکتوس اسـت. گل‌های این کاکتوس شبیه بـه گل ارکیده اسـت از همین رو شـما فراموش خواهید کرد کـه یک کاکتوس در منزل دارید. برای دیزاین این گل میتوانید آن رابه‌صورت آویز در مرکز گلخانه قرار دهید. همچنین قرار دادن ارکید کاکتوس بر روی میز کنار تخت میتواند انتخاب خوبی باشد.

4 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

شاید بخواهید بسیار متفاوت‌تر از گذشته بـه چیدمان منزل خود با استفاده ازگل‌های کاکتوس بپردازید. بشما پیشنهاد می کنیم از این کاکتوس زیبا بـه‌ صورت ردیفی و آویزی در جلوی درب ورودی ودر راهرو استفاده کرده و راهروی منزل خودرا با آن تزیین کنید. از آنجایی کـه این گل در رنگ‌های متنوع در بازار موجود اسـت، میتوانید مطابق با هارمونی رنگ منزل خود آنرا خریداری کنید.

کاکتوس سفالوسرئوس سنیلیس

اگر میخواهید یک دکوراسیون متفاوت با استفاده از یک کاکتوس زیبا داشته باشید مـا بشما کاکتوس سفالوسرئوس سنیلیس را پیشنهاد می کنیم. شـما با استفاده از این کاکتوس پشمی درکنار یک شال مبل پشمی میتوانید کی دکور شیک و بی‌نظیر را تجربه کنید.

5 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

این کاکتوس بـه کاکتوس پیرمرد نیز شهرت دارد. اسم زیبای آن خود نشانه‌ای از یک چیدمان شیک برای شـما اسـت. زیرا تفاوت در آن و سایر گیاهان بـه‌خوبی مشهود اسـت. میتوانید از گلدان‌های سفید کـه هارمونی رنگ آن با گیاه بـه‌ خوبی حفظ میشود استفاده کنید.

کاکتوس تسبیح دانه مرواریدی

این گیاه از دور شبیه بـه یک دسته غوره یا یک دسته نخود فرنگی ریسه‌ای اسـت. از این کاکتوس زیبا می توانید برای دیزاین گلخانه خود استفاده کنید. اگر این کاکتوس را روی دیوار بصورت آویزی نصب کنید، از دور رشته‌های از مروارید بـه رنگ سبز را مشاهده می کنید. استفاده از این کاکتوس سبب میشود یک دکوراسیون متفاوت در منزل خود داشته باشید.

6 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

این گیاه از عمر بالایی برخورد اسـت و رشد آن در مقایسه با سایر کاکتوس‌ها بسیار سریع اسـت. بـه‌ اسانی میتوانید از ابتدای این گیاه جدا کنید و فارغ از گیاه مادر آنرا در گلدانی جداگانه قرار دهید. این امر سبب میشود شـما از آویز شدن بیش‌ازحد آن درصورت عدم تمایل پیشگیری کنید و هم این کـه شـما می توانید گلدان‌های متعددی ازآن در فضای خانه تکثیر و استفاده کنید.

کاکتوس فائوکاریا

اگر میخواهید خورشید رابه منزل خود بیاورید پیشنهاد مـا بشما استفاده از کاکتوس فائوکاریا اسـت. شـما با استفاده از این گیاه زیبا میتوانید رنگ زرد زیبایی را در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید. اگر چیدمان شـما بـه سبک مدرن با استفاده از رنگ مشکی دیزاین شده اسـت، استفاده از این کاکتوس بسیار بـه زیباسازی فضای شـما کمک می کند.

7 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

می توانید از این گلدان زیبا بصورت ردیفی بر روی میز غذاخوری خود استفاده کنید و با استفاده از شمع یک دکوراسیون خاص را تجربه کنید. چیدمان با استفاده از گلدان‌های گل کاکتوس سبب میشود شـما یک دکوراسیون متفاوت‌تر و شیک‌تر از گذشته را در محیط منزل خود مشاهده کنید. این کاکتوس را شاید بتوان یکی از زیباترین گل‌های آپارتمانی معرفی کرد کـه گل‌های آن زیبایی خاصی دارند.

چینوفوسالو کاکتوس

این گیاه از دور شبیه بـه لانه یک پرنده اسـت. پس از مدتی کـه فصل این کاکتوس زیبا فرامی‌رسد، بدون تردید شـما از زیبای آن لذت خواهید برد.

8 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

برای استفاده در داخل کمدهای کتابخانه یا روی میز تلویزیون و سایر جاهای دیگر کـه بـه سلیقه شـما بستگی دارد، بهترین انتخاب اسـت. استقامت گیاهان کاکتوس سبب شده اسـت بهترین گزینه انتخابی برای خانه‌های آپارتمانی باشند. از طرفی نیز نگه‌داری از گیاهان کاکتوس کار دشواری نیست؛ چرا کـه این گل نیاز بـه آبیاری زیادی ندارد.

جدیدترین گلدان‌ های گل کاکتوس

بیشتر افراد در زمان تغییر دکوراسیون بـه نخستین چیزی کـه برای خرید فکر میکنند گلدان اسـت. استفاده از گلدان‌های زیبا در فضای خانه، علاوه بر زیباسازی فضا، هزینه زیادی رابه مـا متحمل نمیکند. بشما پیشنهاد میکنیم از گلدان‌های کاکتوس بیشتر استفاده کنید؛ زیرا این گل‌ها بسیار مقاوم هستند و بهترین انتخاب برای خانه‌های آپارتمانی بـه شمار می روند.

9 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

شـما بـه اسانی با استفاده از این گلدان‌های زیبا می توانید دکوراسیون‌های مدرن و شیکی را در فضای خانه خود ایجاد کنید. عده ای از این گلدان‌ها در اندازه کوچک و برخی دیگر در اندازه‌های بزرگ بـه وفور در بازار یافت می شوند. استفاده از گلدان بزرگ برای گلخانه‌ها و راه‌پله‌ها انتخاب مطلوبی اسـت. گلدان‌های کاکتوس کوچک نیز بهترین گزینه برای چیدمان اپن، میز عسلی و میز کار شـما بـه‌ حساب می آیند.


و اما روش های تزیین خانه با گل کاکتوس

برای تزیین منزل با گل کاکتوس، در ابتدا بهتر اسـت بدانید کاکتوس از کجا آمده و چـه نوع گیاهی اسـت. کاکتوس کـه ریشه در صحراهای کشور آمریکا «آمریکای شمالی» دارد، از طریق طوفان‌های مختلف و نیز بـه صورت انسانی بـه سایر نقاط جهان منتقل شده اسـت. وجود شرایط سخت و طاقت فرسا برای این گیاه یک شرایط طبیعی محسوب میشود.

بیشتر این نوع کاکتوس‌ها بدلیل تنوع آب و هوایی و تغییرات اقلیمی در شمال ایالات امریکا و صحراهای آفریقا دیده می شوند. ساختار آن‌ها بـه شکلی اسـت کـه برای حفظ بقای خود ریشه‌های بلندی در خاک رشد می دهند و بدنه اسفنجی آن‌ها نیز آب را در خود حفظ میکند. انواع نادری از کاکتوس وجوددارد کـه تنها یکبار در عمرش گل داده و بعد نابود میشود.

تهیه یک استند چوبی

10 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

تهیه یک استند چوبی یا ساخت یک پایه طبقاتی کـه بتوان گلدان‌های گل کاکتوس را روی آن قرار داد، پیشنهاد جذابی اسـت. با ساخت یا خرید چنین استندی « چهار پایه‌ای » می توانید تعدادی کاکتوس کوچک در گلدان‌های مینیاتوری را روی آن‌ها بچینید و با نورپردازی آن‌ها رابه مرکز توجه خانه خود، کـه ازآن با عنوان نقطه کانونی خانه یاد می شود، تبدیل کنید.

استفاده از طاقچه‌ های پلکانی

11 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

استفاده از طاقچه‌های پلکانی و یا عریض نیز پیشنهاد دیگر مـا بـه شماست. با کمک الوارهای قدیمی و پوشش دهنده‌های شیمیایی حالت طاقچه‌های قدیمی بـه الوارها داد و آن‌ها را روی دیواری کـه دید مناسب بـه آن وجوددارد نصب کنید. مهم نیست چـه تعداد گلدان با گل کاکتوس روی آن قرار می دهید، فقط تعداد گل‌ها بـه قدری باشد کـه سطح طاقچه شـما را پوشش دهد.

گلدان های چوبی

12 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

یک روش دیگر استفاده از گلدان‌های ساخته شده از چوب اسـت کـه بـه صورت یکپارچه روی صفحه‌ای نصب شده‌اند. گلدان‌هایی یک دست و یک اندازه کـه شـما میتوانید هر یک ازآن‌ها را محلی برای کاشت هر تعداد گل دلخواه خود مورد استفاده قرار دهید.

13 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

گلدان‌های لیوانی هم یک روش دیگر برای تزیین خانه با گل کاکتوس اسـت. بـه این صورت کـه گلدان‌های استوانه‌ای شکل کوچکی را تهیه میکنید و هر یک رابا گل کاکتوس آماده میکنید. سپس با هر ترتیب و نظمی کـه مورد پسند شماست آن‌ها رابه دیوار نصب میکنید.

استفاده از قاب تصاویر قدیمی

یک ایده برای تزیین خانه با گل کاکتوس استفاده از قاب عکس‌های بلااستفاده و قدیمی اسـت. شـما می توانید فریم قاب عکس‌ها را جدا کرده و رنگ آمیزی کنید «در صورتی کـه سالم بود فقط نظافت کافی اسـت». سپس زیر قاب رابا تخته‌ای کامل پوشانده و درزها رابه خوبی بگیرید. و بعد با آبندی کردن کل قاب، مانع از نشت احتمالی آب و خاک شوید.

14 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

اکنون یک توری با سوراخ‌هایی کـه گل‌ها ازآن بیرون نیفتند بر روی خاک داخل قاب بکشید و با چسب محکم کنید. در انتها گل‌ها را از گلدان‌ها خارج کرده، و ریشه‌ها را از میان تور رد کنید و درون خاک قرار دهید. دقت کنید کـه گل‌ها رابه صورت فشرده ودر کنار هم بکارید تا هنگام نصب تابلو روی دیوار از جای خود خارج نشوند و سقوط نکنند.

15 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

برای آبیاری این قاب عکس طبیعی بهتر اسـت آب رابه صورت فشره و روزانه حداقل دو الی سه بار بـه گل‌ها اسپری کنید. شـما همچنین میتوانید یک تنه درخت کـه خشکیده ولی از استحکام کافی برخوردار اسـت را زهر پاشی کنید «تا موجودات ریز و کرم‌های آن از بین بروند». آن گاه تکه‌ای ازآن راکه بکار می آید برش داده و با چسب‌های ضد آب بپوشانید. درون آن خاک، شن، کود و ماسه‌های ریز و درشت ریخته و گل‌های خودرا در آن بکارید.

گلدان‌های ریز و درشت بـه انواع سایزهای کاکتوس بر روی میزی کـه در محلی شاخص قرار گرفته، بسیار جلب توجه میکند. برای اینکار تا جاییکه امکان دارد میز را ساده و بدون جزییات فراهم کنید؛ زیرا قرار اسـت تمام حواس‌ها بـه سمت گل‌های کاکتوس قد و نیم قد شـما معطوف باشد.

ودر آخر نیز:

16 454 takbroz com - معرفی انواع مختلف کاکتوس آپارتمانی (بکارگیری کاکتوس در دکوراسیون داخل منزل)

در انتها یک ایده ناب برای شـما کنار گذاشته‌ایم. آکواریوم خشک. با تهیه یک آکواریوم شیشه‌ای متوسط و یا حتی کوچک یک بیابان ساختگی در خانه خود بسازید. از بوته‌های خشک و سنگ‌های بیابانی کمک بگیرید. درکنار هر کنج از آکواریوم کاکتوسی با اندازه متفاوت از دیگری بکارید. پایه‌ای با فلز صیقل خورده کـه آکواریوم را روی خود نگه می‌دارد تکمیل کننده این تزیین محصور کننده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.