سرگرمیمطالب جالب و خواندنی

فروش عشق دیجیتال در اینترنت توسط دختر لهستانی!

یک اینفلوئنسر اینستاگرامی هلندی حالا اولین نفری است که عشق خود را به صورت اینترنتی به عنوان یک توکن غیر قابل معاوضه (NFT / non-fungible token) فروخته است. از این فروش ۲۵۰ هزار دلار نصیب او شده است.

فروش عشق در اینترنت توسط دختر لهستانی 

فروش عشق در اینترنت توسط یک دختر لهستانی آغاز شد. او عشق خود رابه صورت ارز دیجیتالی بـه یک مشتری ناشناس فروخته اسـت. این نخستین بار اسـت کـه یک دختر عشق خود رابه صورت دیجیتالی بـه فروش می‌رساند. او گفته اسـت کـه عشق خود رابه قیمت ۲۵۰ هزار دلار فروخته اسـت. پس از این رویداد کاربران شبکه های اجتماعی واکنش های زیادی نشان داده اند. در ادامه بیشتر صحبت میکنیم. 

 

فروش عشق به‌ عنوان NFT توسط دختر له ستانی

NFTها در حال تبدیل‌شدن بـه دومین مسئله مهم در بازار ارز دیجیتال هستند. هرروزه سرمایه‌گذاران بیشتری بـه پروژه‌های این حوزه وارد می شوند. برخی توکن‌های غیرقابل تعویض «NFT» کـه بـه فروش گذاشته شده‌اند موفقیت زیادی کسب کرده‌اند. این توکن‌ها بیشتر در حوزه هنر دیده میشوند اما در زمینه‌های متنوع دیگری نیز از آن ها استفاده میشود.

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

با گسترش تجارت NFTها در بازارهایی مانند شاپیفای برخی شرکت‌ها مانند کوکاکولا هم با همکاری تافی قصد رونمایی از نخستین مجموعه از توکن‌های غیرقابل تعویض خودرا پیدا کرده‌اند. اما یکی از جالب‌ترین استفاده از این توکن‌ها تاکنون مربوط بـه یک اینفلوئنسر ۲۶ ساله بنام مارتا رنتل اسـت. این اینفلوئنسر لهستانی اعلام کرده عشقش رابه‌صورت آنلاین بـه‌عنوان یک NFT فروخته اسـت.

این NFT با قیمت ۲۵۰۰۰۰ دلار بـه فروش رفته و خریدار خوشبخت حالا می تواند با این اینفلوئنسر قرار بگذارد. وی توضیح داده کـه عشق جسمانی‌اش را نفروخته و تنها عشق شخصیت آنلاین خودرا ارائه کرده اسـت. این اینفلوئنسر کـه ۶۰۰۰۰۰ فالوور در اینستاگرام دارد و با نام مارتی رنتی فعالیت میکند توضیح داده کـه قصدش از اینکار این بوده کـه نخستین نفری در جهان باشد کـه احساسات را توکنیزه می کند.

 

فروش عشق به قیمت ۲۵۰ هزار دلار در اینترنت

این اینفلوئنسر اینستاگرامی لهستانی حالا نخستین نفری اسـت کـه عشق خود رابه صورت اینترنتی بعنوان یک توکن غیرقابل معاوضه «NFT / non-fungible token» فروخته اسـت. از این فروش ۲۵۰ هزار دلار نصیب او شده اسـت. مارتا رنتل ۲۶ ساله روز ۱۳ ژوئیه دارایی «عشق دیجیتال» رابه خریداری ناشناس فروخت. رنتل پس از تکمیل تراکنش با این خریدار بـه یک قرار شام خواهد رفت.

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

توکن غیرقابل معاوضه بـه دارایی های دیجیتالی ذخیره شده بر روی فناوری بلاک چین اطلاق می شود، همان فناوری ای کـه رمزارزهایی هم چون بیت کوین را ممکن می سازد. ایده ی پشت ذخیره ی اطلاعات بر روی بلاک چین این اسـت کـه اینکار ویرایش یا حذف اطلاعات را تقریبا غیر ممکن می سازد. این بدان معنی اسـت کـه با خرید یک توکن غیرقابل معاوضه، سند خریدتان تا ابد دریک دفتر دیجیتال قرار میگیرد.

 

فلسفه فروش عشق اینترنتی چیست؟

رنتل می‌گوید چیزی کـه میـــخواهد ازآن مطمئن شود این اسـت کـه دیگران میتوانند مارتا رنتل کـه یک شخص حقیقی اسـت را از شخصیت مجازی اش کـه عشق آنرا فروخته، تمیز دهند. او می‌گوید: «هیچ چیزی در اینترنت فیزیکی نیست. این هم بخشی از شخصیت مجازی مـن اسـت.» طبق انچه در وب سایت مارتا رنتل آمده، این فلسفه در مورد فعالیت اینفلوئنسری او هم صدق می کند.

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

دراین وب سایت آمده: «مـن مارتی رنتی هستم. البته این اسم واقعی ام نیست. نسخه ی دیجیتال آن اسـت. بـه دنیای موازی ای تعلق دارد کـه در آن اینترنت صحنه ی فعالیت مـن اسـت.» رنتل بیش از ۶۵۴ هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد. او میگوید میخواست با بدل کردن یک احساس بـه یک توکن بـه چیز خاصی دست یابد.

 

فروش مالکیت اختصاصی عکس های اینستاگرام

او هم چنین تصمیم گرفته توکن های غیرقابل معاوضه ی دیگری هم از طریق وب سایت خود بفروشد. مثلا مالکیت اختصاصی عکسهای اینستاگرام و ویدئوهای یوتیوبش. او می‌گوید ایده ی اینکار را از یک هنرمند ایتالیایی بنام سالواتوره گارائو الهام گرفته کـه در ماه مه یک مجسمه ی نامرئی بنام «مـن هستم» رابه قیمت ۱۸،۳۰۰ دلار فروخت.

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

رنتل میگوید فروش عشقش چیزی بیش از تنها یک روش نامتعارف برای کسب درآمد یا ثبت نامش در تاریخ بوده. او معتقد اسـت اینکار پیامی برای زنان دیگر درباره ی استقلال شان دارد. او میگوید: «بنظر مـن فروش عشق دیجیتال برای زنان قدرت بخش اسـت. چون اینطوری می‌توانیم بدون کوتاه آمدن از آزادی و فردیت مان عشق بورزیم.»

 

«عشق دیجیتال تراکنشی اسـت. اما مگر ازدواج با یک مرد، صرفاً بخاطر این کـه ثروتمند و قابل اتکا اسـت هم همین طور نیست.» رنتل هم چنین میگوید بـه دنبال یک مؤسسه خیریه مناسب میگردد. او می‌خواهد بخشی از پولی کـه نصیبش شده رابه آن اهدا کند. رنتل امیدوار اسـت اینفلوئنسرهای بیشتری از او الهام بگیرند. آن ها باید در مورد چیزهایی کـه بـه دنبال کنندگان خود در فضای مجازی ارائه می‌دهند خلاقانه عمل کنند.

برای اولین‌بار در دنیا؛ فروش عشق دیجیتال!

آیا عشق دیجیتالی به واقعیت می پیوندند؟

با توجه بـه ماهیت رمز ارز، رنتل میگوید می‌دانست کـه تا زمانی کـه پرداخت انجام نشود هویت خریدار ناشناس باقی خواهد ماند. رنتل در پاسخ بـه این سؤال کـه آیا فکر می کند کـه ممکن اسـت این تراکنش دیجیتال بـه یک عشق واقعی بیانجامد، میگوید احتمالش هست کـه آن خریدار مرموز یک زن یا یک بچه ی بسیار ثروتمند باشد.

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

با این وجود رنتل در وب سایت خود مثبت اندیش اسـت. او در اینباره نوشته: «اگر بتوانم عشق دیجیتالم رابا موفقیت بسازم و نیمه گم شده ام را پیدا کنم، چرا نباید احساسات و عواطف دیگری بـه دنبالش بیاید.»

 

عکس های مارتا رنتل اینفلوئنسر معروف

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

فروش عشق در اینترنت توسط این دختر لهستانی! + عکس

پیج اینستاگرام مارتا رنتل martirenti@

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا