رژیم و تناسب اندامسلامت

طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

در این بخش طرز تهیه 17 نوشیدنی چربی سوز عالی برای کاهش وزن رابه شـما خواهیم آموخت.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

طرز تهیه ۱۷ نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن سریع 

در این بخش طرز تهیه ۱۷ نوشیدنی چربی سوز عالی برای کاهش وزن رابه شـما خواهیم آموخت. مشکل اضافه وزن اینروزها گریبان خیلی از مـا را گرفته و خصوصا برای رفع چربی های شکم و دور کمر ناچاریم رو بـه تمرین ها سخت و طولانی بیاوریم، اما می‌توانیم با تغذیه اصولی سرعت روند کاهش وزن و چربی سوزی را تا حد زیادی افزایش دهیم. در ادامه بیشتر صحبت می‌کنیم. با تک به روز همراه باشید.

بهترین نوشیدنی های چربی سوز 

نوشیدنی‌های امروز کاملا متعادل هستند و طبع سرد یا گرم را دچار مشکل نمیکنند. البته باید بگویم این دستورالعمل‌ها، شیوه‌ی پایه‌ی تهیه‌ی این نوشیدنی‌ها هستند و دست شـما کاملا باز اسـت تا طبق ذائقه و سلیقه‌ی خود موادی رابه آن ها اضافه یا از انها کم کنید. مثلاً می توانید کمی شکر بـه آن ها اضافه کنید. یا خوراکی راکه با ذائقه‌تان هماهنگ نیست از نوشیدنی‌ تان حذف کنید تا باب طبع‌تان شود.

نوشیدنی چربی سوز خیار

این نوشیدنی گوارا شامل مواد زیر اسـت:

۱ شماره خیار

۱ دسته‌ی کوچک جعفری

۱ شماره لیمو

۱ قاشق غذاخوری زنجبیل تازه‌ی رنده شده

۱ قاشق غذاخوری آب آلوئه‌ورا «صبرزرد»

نصف لیوان آب

1 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

تمام این مواد رابا هم مخلوط کنید «می توانید آن ها را در مخلوط‌کن بریزید و خوب میکس کنید». این نوشیدنی را میتوانید بـه مدت یک ماه هر شب قبل از خواب میل کنید. بعد از یک ماه اگر فکر کردید کـه بهتر اسـت مصرف آنرا ادامه بدهید، می توانید با یک هفته وقفه، خوردن آنرا برای یک دوره‌ی یک‌ ماهه‌ی دیگر شروع کنید.

نوشیدنی لاغری خیار تازه و لیمو ترش

موادی کـه دراین نوشیدنی بـه‌کار رفته اسـت عبارتند از:

۱ شماره لیمو ترش

۲ شماره خیار

۱ شماره پرتقال بزرگ

مقداری عسل و نعنا

حدود ۱ لیتر آب یا آب گازدار

2 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

یکی از خیارها را رنده کنید ودر مخلوط‌کن بریزید، آب پرتقال و لیموترش رابه آن اضافه کنید و با آب و عسل خوب مخلوط کنید. خیار دیگر را حلقه حلقه کنید و بـه همراه تمام مواد دیگر دریک پارچ یا لیوان بزرگ بریزید. اگر طعم تند و تروتازه‌ای مثل نعناع رابا این ترکیبات می‌پسندید، مخلوط‌تان رابا برگ‌های نعنا بـه‌عنوان چاشنی تزئین و میل کنید.

نوشیدنی لاغری گلابی و مریم‌ گلی

برای نوشیدنی خوش طعم مریم‌گلی و گلابی باید این مواد را در اختیار داشته باشید:

۱۰ شماره برگ تازه‌ی مریم‌گلی

۱ شماره لیموترش

۲۵۰ میلی‌لیتر آب گلابی 

۲۵۰ میلی‌لیتر آب یا آب گازدار

۱شماره گلابی

کمی یخ

3 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

لیموها را حلقه‌ حلقه و گلابی را نگینی خرد کنید ودر یک پارچ بریزید و کنار بگذارید. مریم‌گلی‌ها را ریز کنید یا در میکسر خرد کنید تا بـه‌ صورت خمیر در بیاید. یخ‌ها را در مخلوط‌کن بریزید و خرد کنید. آب گلابی و نعنا را هم اضافه و مخلوط کنید. سپس مخلوط‌تان رابه لیموها و گلابی‌های خرد شده اضافه کرده، میل کنید و لذت ببرید.

نوشیدنی چربی سوز گریپ‌ فروت و دارچین

این ‌هم یکیدیگر از نوشیدنی‌های محبوب مـن اسـت کـه از این مواد تشکیل شده اسـت:

۵۰۰ میلی‌لیتر «نیم لیتر» آب گریپ‌فروت

۵۰۰ میلی‌لیتر آب گازدار

۱ لیوان آب

۲ شماره چوب دارچین

مقدار خیلی کمی تخم رازیانه

برگ نعناع

مقداری یخ

کمی شکر

4 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

آب، دارچین و شکر را در ظرفی مخلوط کنید و ۵ تا ۱۰ دقیقه روی حرارت بگذارید تا شکر کاملا حل شود و ترکیب بـه‌ صورت شربت دربیاید. شربت را کنار بگذارید تا سرد شود. آب میوه، نعنا و رازیانه رابه آن اضافه کنید ودر پارچی بـه همراه یخ باهم مخلوط کنید. نوشیدنی شـما آماده اسـت.

نوشیدنی لاغری انرژی‌ بخش لیمو

لیمو ترش بخاطر در معرض بودن، طعم و مزه‌ی بی‌نظیر و خاصیت‌های زیادی کـه دارد در تهیه‌ی اکثر نوشیدنی‌های انرژی‌ بخش مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید بدانید لیمو میزان قابل توجهی قند دارد و آنرا درنظر بگیرید. حالا ببینیم دراین نوشیدنی خوش طعم چـه خوراکی‌های دیگری وجوددارد:

۵ شماره لیمو

۱ لیتر آب یا آب گازدار

یخ

کمی نعنا

5 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

لیمو بـه تنهایی آن‌قدر جذاب اسـت کـه احتیاج بـه همراهی خوراکی خاص دیگری ندارد. آب ۴ شماره از لیموها را بگیرید و یکی را حلقه حلقه کنید و کنار بگذارید، آب لیموها رابا آب مخلوط کنید و همراه با یخ، نعنا و لیموهای حلقه شده میل کنید.

نوشیدنی تند هندی

همان‌ طور کـه میبینید هرچه پیش می رویم دستورالعمل‌هایی کـه دراین نوشته بشما تقدیم می شود جذاب‌تر و انرژی‌بخش‌تر می‌ شوند. این نوشیدنی تند هندی هم یکی از همین نوشیدنی‌های گواراست کـه شامل مواد زیر اسـت:

۴ شماره لیمو

کمی زنجبیل

نعناع

۱ لیتر آب یا آب گازدار

یخ

مقداری شکر

6 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

آب لیموها را بگیرید و با نصف لیوان آب و شکر روی شعله بگذارید تا شکر حل شود و یک شربت رقیق بـه‌دست بیاید. زنجبیل را رنده کرده و بـه شربت اضافه کنید. وقتی محلول‌ جوش آمد، آنرا از روی شعله بردارید و بگذارید تا خنک شود. سپس آن رابا آب و یخ مخلوط کرده و با نعناع و برش‌های لیمو سرو کنید.

نوشیدنی چربی سوز سیب

برای درست کردن این نوشیدنی خوشمزه و مفید بـه این مواد احتیاج داریم:

۱ لیتر آب سیب

نعناع

۱۰۰میلی‌لیتر آب لیمو

۱ شماره لیمو

یخ

7 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

ابتدا لیموها را حلقه حلقه کنید. سپس آب لیمو و آب سیب رابا هم مخلوط کنید و برش‌های لیمو، نعنا و یخ رابه آب میوه‌ اضافه کنید و از نوشیدن این معجون گوارا لذت ببرید. میتوانید این نوشیدنی را همراه با برش‌های سیب بخورید. نوشیدنی رژیمیِ چربی‌سوز، خوشمزه‌تر و ساده‌تر از این می خواهید؟!

نوشیدنی گیاهی

موادی کـه برای تهیه‌ی این نوشیدنی خوش طعم و پرطرفدار احتیاج داریم عبارتند از:

۱ لیتر آب

مقدار کمی شکر «درصورت تمایل»

۳ شماره خیار

۱ شماره فلفل سبز بزرگ 

۴ شماره لیمو ترش

نعناع

8 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

فلفل‌ و ۲ شماره خیار را خرد کنید، روی آن ها شکر بپاشید و بگذارید یک ساعت بماند. سپس کمی آن ها را بپزید. یک خیار و لیمو را حلقه حلقه کنید و کنار بگذارید. آب بقیه‌ی لیموها را هم بگیرید. فلفل، خیار و آب لیمو را دریک پارچ با آب و نعناع مخلوط کرده و با یخ، لیمو و خیار حلقه حلقه شده میل کنید.

نوشیدنی لاغری آناناس

این نوشیدنی‌ هم مثل نوشیدنی سیب بسیار ساده اسـت و مواد مورد نیاز آن تقریباً همیشه ودر معرض همه ی وجوددارد:

۱ لیتر آب

۱ شماره لیمو

۱ شماره کمپوت آناناس

کمی نعناع

کمی شکر

9 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

آب را دریک ظرف روی شعله‌ی گاز قرار بدهید تا جوش بیاید. سپس شکر رابه آب‌ جوش اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. آبِ لیموها را بگیرید و بـه آب اضافه کنید. سپس آب را از روی شعله بردارید و بگذارید خنک شود. بعد آب آناناس رابه آن اضافه کنید. برش های آناناس را هم بـه مخلوط‌‌تان اضافه کنید ودر یخچال قرار دهید تا سرد شود. نوشیدنی جذاب‌تان آماده‌ اسـت.

نوشیدنی چربی سوز توت‌ فرنگی و سبزی‌ های تازه

بی‌شک این نوشیدنی خوشمزه هم طرفداران زیادی خواهد داشت. برای درست کردن این نوشیدنی انرژی‌بخش و چربی‌سوز بـه این مواد احتیاج داریم:

۱ شماره لیمو

نعناع یا هر سبزی دیگری کـه طعم آنرا دوست دارید

مقداری توت‌فرنگی

۱ لیتر آب

یخ

10 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

آب لیموها را بگیرید و کنار بگذارید. سبزی‌‌ها و توت‌فرنگی را خرد کنید ودر آب داغ بخوابانید تا طعم و عطر انها بیرون بیاید. میوه‌ها و سبزی‌ها را از آب جدا کنید و بگذارید آب خوب خنک شود. آب خنک شده رابا آب لیمو مخلوط کرده و با یخ و هر چاشنی دیگری کـه دوست دارید میل کنید.


و در ادامه معرفی بهترین نوشیدنی های چربی سوز قبل از خواب

در آخر فهرست امروز: یکی از مواردی کـه باید برای التیام شرایط خواب خود مدنظر قرار دهید توجه بـه خوراکی‌هایی اسـت کـه پیش از رفتن بـه تختخواب مصرف میکنید. در شرایطی کـه احتمالا میدانید مصرف کافئین و قند نزدیک بـه زمان خواب می تواند در آن اختلال ایجاد کند، برخی مواد مغذی دیگر می توانند بـه خواب باکیفیت بیشتر، عضله سازی، التیام پایداری قندخون و چربی سوزی کمک کنند.

شیر

11 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

یک لیوان شیر «گرم یا ولرم» بـه لطف محتوای تریپتوفان و کلسیم خود می تواند بـه خواب بهتر و آسان‌تر کمک کند. خواب بیشتر و باکیفیت میتواند بـه معنای هوس‌های غذایی کمتر در روزبعد باشد. هم چنین، شیر حاوی پروتئین اسـت کـه از رشد و تقویت عضلات پشتیبانی می کند.

آب انگور

نوشیدن یک لیوان کوچک آب انگور ۱۰۰ درصد خالص پیش از خواب ممکن اسـت بـه خواب بهتر و چربی سوزی طی این مدت کمک کند. پژوهشی کـه در نشریه Cell Reports منتشر شد، نشان داد کـه ترشح انسولین در شب «ناشی از مصرف کربوهیدرات‌های ساده مانند آبمیوه» ریتم‌های شبانه روزی بدن را تنظیم می کند.

12 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

مطالعه‌ای دیگر کـه درسال ۲۰۱۵ در نشریه International Journal of Obesity منتشر شد، نشان داد کـه رزوراترول «Resveratrol»، آنتی اکسیدانی موجود در انگور، چربی سفید ذخیره کننده کالری رابه چربی قهوه‌ای کالری سوز تبدیل میکند.

چای بابونه

یک لیوان یا فنجان چای بابونه گرم می تواند سطوح گلیسین در بدن را افزایش می دهد. این انتقال دهنده عصبی بـه آرامش اعصاب کمک کرده و بعنوان یک آرامبخش عمل می کند.

13 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

هم چنین، چای بابونه دمای بخش مرکزی بدن را افزایش می دهد، از این رو، بدن برای کاهش دمای خود وارد عمل شده و این شرایط میتواند بـه خواب رفتن را تسهیل کند. افزون بر این، چای بابونه بـه بازرسی بهتر قندخون و کاهش وزن کمک می کند. خاطرجمعی حاصل کنید کـه هر گونه چای مصرفی شـما پیش از خواب فاقد کافئین باشد.

کفیر

کفیر کـه از تخمیر شیر بـه دست می آید، یک نوشیدنی سرشار از پروبیوتیک اسـت و میتواند بـه افزایش سطوح باکتری‌های خوب در روده بزرگ، التیام گوارش، و جذب موثرتر ویتامین‌ها و موادمعدنی کمک کند.

14 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

پژوهشی کـه در نشریه the British Journal of Sports Medicine منتشر شد، نشان داد کـه کفیر با التیام شرایط خواب و عملکرد ورزشی نیز پیوند خورده اسـت.

شیک پروتئین سویا

سویا، بـه شکل شیر یا پودر پروتئین، اسید آمینه تریپتوفان را در اختیار بدن شـما قرار میدهد. بنابر پژوهشی کـه توسط دانشگاه بیرمنگام انجام شد، تریپتوفان می تواند بعنوان یک پیش ماده برای تولید ملاتونین، هورمون خواب، عمل کند.

15 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

جدا از کمک بـه خواب آسان‌تر و باکیفیت بیشتر، تریپتوفان سطوح کورتیزول را نیز کاهش داده کـه بـه مبارزه با چربی شکم کمک می کند. برای کسب بهترین نتایج می توانید مقدای ماست یونانی را در شیک پروتئین خود ترکیب کنید. ماست یونانی حاوی پروتئین کازئین اسـت کـه بـه ریکاوری بهتر پس از ورزش و پشتیبانی از عضلات کمک می کند.

آب

نوشیدن آب با دریافت کالری همراه نیست و زمانی کـه موضوع کاهش وزن مطرح اسـت، این شرایط همواره مفید خواهد بود. نتایج یک مطالعه نشان داد کـه نوشیدن آب میتواند بـه افزایش کیفیت خواب و خواب آلودگی کمتر در طول روز مرتبط باشد. خواب کافی و باکیفیت میتواند بـه کاهش وزن نیز کمک کند.

16 609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

البته در مصرف آب پیش از خواب نباید زیاده‌روی کنید، زیرا اینکار بـه معنای نیاز بـه دفع ادرار بیشتر خواهد بود. پس بدن خودرا در طول روز هیدراته نگه داشته و مقادیر معقول از آب را پیش از خواب مصرف کنید.

شیک پروتئین کازئین

مصرف پروتئین پیش از خواب – اگر در طول روز ورزش کرده‌اید – می تواند بـه بازسازی عضلات هنگام خواب کمک کند. بازسازی عضلات موجب افزایش قدرت آن‌ها میشود. هرچه عضله بیشتری داشته باشید، بدن شـما بطور طبیعی کالری بیشتری در طول روز می‌سوزاند.

609 takbroz com - طرز تهیه هفده نوشیدنی چربی سوز برای کاهش وزن تو سریعترین زمان ممکن

دراین شرایط بدن شـما نسبت بـه افرادی کـه از میزان چربی بیشتری برخوردار هستند، کالری‌ها را سریع‌تر می‌سوزاند. اما بازسازی ماهیچه‌ها طی شب بـه سطح اسید آمینه‌های موجود بستگی دارد. طی یک مطالعه کـه در نشریه Nutrients منتشر شد، شرکت کنندگان بـه دو گروه تقسیم شده و پیش از خواب، یک گروه نوشیدنی پروتئینی و گروه دیگر دارونما دریافت کردند.

نرخ سنتز پروتئین در گروهی کـه شیک پروتئینی دریافت کرده بودند، نسبت بـه گروه دیگر حدود ۲۲ درصد بیشتر بود. هم چنین، بنظر می رسد پروتئین کازئین ممکن اسـت مفیدتر از پروتئین وی باشد، زیرا آرام‌تر گوارش میشود، از این رو، بدن برای مدت زمان طولانی‌تری بـه آن دسترسی دارد. با این وجود، برای ارائه نتایج قطعی بـه پژوهش‌های بیشتری دراین زمینه نیاز اسـت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.