گردشگری

میلیاردر‌ها در کدام یک از شهر های جهان ساکن هستند؟

پکن به لحاظ تعداد میلیاردر‌ها با یک جهش چهار رتبه‌ای در سال ۲۰۲۱ اول شده است، اما نیویورک همچنان ثروتمند‌ترین شهر جهان است. در این گزارش تصویری با ثروتمندترین شهر‌های جهان آشنا شوید.

دویچه‌وله فارسی: پکن به لحاظ تعداد میلیاردرها با یک جهش چهار رتبه‌ای در سال ۲۰۲۱ اول شده است، اما نیویورک همچنان ثروتمند‌ترین شهر جهان است. در این گزارش تصویری با ثروتمندترین شهرهای جهان آشنا شوید.

پکن

پایتخت چین با یک جهش چهار رتبه‌ای در سال ۲۰۲۱ بیشترین میلیاردرهای جهان را در خود جای داد. پکن یکصد میلیاردر دارد که مجموع ثروت آن‌ها ۴۸۴ میلیارد دلار است. ۳۳میلیاردر جدید در طی یک سال به این شهر افزوده شده است.

title%


ژانگ یمینگ

ژانگ یمینگ کار آفرین آی تی و مالک “تیک توک” (عکس در کنار تیم کوک، رئیس اپل) با ۳۸میلیارد دلار ثروتمند‌ترین ساکن پکن است.

title%


نیویورک

نیویورک علیرغم افزایش شمار میلیاردرهایش در سال ۲۰۲۱ به رتبه دوم تنزل یافت. ۹۹ نفر میلیاردر ساکن شهر نیویورک دارای ثروتی برابر ۵۶۰میلیارد دلار هستند.

title%


مایکل بلومبرگ

مایکل بلومبرگ با ۵۹میلیارد دلار، ثروتمند‌ترین ساکن شهر نیویورک است.

title%


هنگ کنگ

در سال ۲۰۲۱ در هنگ کنگ ۸۰ فرد ثروتمند زندگی می‌کنند که مجموع ثروت آنها ۴۴۸میلیارد دلار است.

title%


لی کا شینگ

این تاجر بازنشسته با ۳۴میلیارد دلار ثروتمند‌ترین ساکن هنگ‌کنگ است.

title%


مسکو

۷۹ میلیاردر با مجموع ثروت ۴۲۰میلیارد دلار در مسکو زندگی می‌کنند که اکثر آنها روابط خوبی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دارند.

title%


آلکسی موداشف

این تاجر روسی فولاد با ۲۹میلیارد دلار ثروتمند‌ترین شهروند ساکن مسکو است.

title%


شنژن

در شنژن چین ۶۸میلیاردر ساکن هستند که مجموع ثروت آنها به ۴۱۵ میلیارد دلار می‌رسد. بر تعداد میلیاردرهای شنژن طی یک سال ۲۴ نفر افزوده شده است.

title%


هانگژو

در هانگژو چین ۴۷میلیاردر زندگی می‌کنند که نسبت به سال گذشته ۲۱ نفر بر تعداد آن‌ها افزوده شده است. مجموع ثروت این افراد ۲۷۰میلیارد دلار است.

title%


ژونگ شانشان

یکی از افراد ثروتمندی که در هانگژو زندگی می‌کند، ژونگ شانشان بنیانگذار کارخانه آب معدنی و داروسازی است. براساس لیست مجله اقتصادی فوربس ثروت او ۹۵میلیارد دلار است.

title%


شانگهای

در شانگهای چین ۶۴میلیاردر زندگی می‌کنند که نسبت به سال گذشته ۱۸ نفر بر تعداد آنها افزوده شده است. مجموع ثروت آنها ۲۶۰ میلیارد دلار است.

title%


کالین هوآنگ

هوآنگ مهندس سابق گوگل و بنیانگذار شرکت تجارت الکترونیک با ۵۵میلیارد دلار، ثروتمند‌ترین شهروند شانگهای است.

title%


لندن

۶۳ میلیاردر ساکن لندن هستند که مجموع ثروت آنها بالغ بر ۳۱۶میلیارد دلار است. بر شمار میلیاردرهای ساکن لندن در سال جاری ۷ نفر افزوده شده است. “لن بلاواتنیک” با ۳۲میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد ساکن لندن است.

title%


مومبای

مومبای هند با ۳۸ میلیاردر که مجموع ثروت آن‌ها به ۱۴۹میلیارد دلار می‌رسد در رتبه هشتم ثروتمندترین شهرهای جهان قرار گرفته است.

title%


موکش آمبانی

موکش آمبانی مالک و بنیانگذار پالایشگاه جام نگر با ۸۴میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار از میلیاردرهای ساکن مومبای هند است.

title%


سان فرانسیسکو

سی و هفت نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سان فرانسیسکو آمریکا زندگی می‌کنند که مجموع ثروت آنها به ۹۰میلیارد دلار می‌رسد.

title%


داستین موسکویتز

یکی از ساکنان میلیاردر در سان فرانسیسکو داستین موسکویتز است. او یکی از بنیانگذارن فیس بوک است که ۲ و ۳ دهم درصد از سهام این کمپانی را در اختیار دارد.

title%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.