بیوگرافی چهره های ایرانیچهره هاچهره های ایرانی

بیوگرافی و عکس های سوگل طهماسبی از دنیای بازیگری تا مدلینگ و ازدواج

سوگل طهماسبی، بازیگر سینما و تلویزیون هم چنان در اوج است، او از دوران دبیرستان توانست استعداد بازیگری خودش رابه خوبی نشان دهد و مورد توجه تهیه کننده گان و کارگردانان قرار بگیرد، طهماسبی اینروزها با بازی در سریال بچه مهندس در صفحه تلویزیون می درخشد. این بازیگر خونگرم و با استعداد اهوازی یکی از کشف هاي کیانوش عیاری است. دراین مقاله به گفتگو درباره زندگی این بازیگر پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

سوگل طهماسبی از دنیای بازیگری تا مدلینگ 

سوگل طهماسبی، بازیگر سینما و تلویزیون هم چنان در اوج است، او از دوران دبیرستان توانست استعداد بازیگری خودش رابه خوبی نشان دهد و مورد توجه تهیه کننده گان و کارگردانان قرار بگیرد، طهماسبی اینروزها با بازی در سریال بچه مهندس در صفحه تلویزیون می درخشد. این بازیگر خونگرم و با استعداد اهوازی یکی از کشف های کیانوش عیاری است. دراین مقاله به گفتگو درباره زندگی این بازیگر پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 

بیوگرافی سوگل طهماسبی

سوگل طهماسبی متولد ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ در اهواز می‌باشد.

title%

او فارغ التحصیل رشته گرافیک در تهران است و فوق دیپلم گرافیک داره و دانشجوی انصرافی رشته تدوین است، در مورد خودش اظهار دارد که یک اهوازی خونگرم هست و تحت هر شرایطی با مردم خوش برخورد می‌باشد، او در نوجوانی به تهران مهاجرت کرد

title%

عکس کودکی سوگل طهماسبی

 

خانواده سوگل طهماسبی

سوگل طهماسبی دارای دو خواهر بنام ساغر و سحر و یک برادر بنام سینا است ، پدرش که یک استاد مینیاتور بود سال ها پیش فوت کرده و او در حال حاضر با مادرش زندگی میکند

title%

عکس سوگل طهماسبی و خواهران و مادرش

 

مراحل شروع و ادامه بازیگری

بازیگری را در ۸ سالگی و از تئاتر شروع کرد. سوگل ۱۴ ساله بود که برنده بهترین بازیگر جشنواره استانی در اهواز شد . جشنواره ای که کیانوش عیاری کارگردان مشهور داور آن بود. با دعوت کیانوش عیاری برای بازی در سریال روزگار قریب در ۱۶ سالگی به تهران آمد، بعد از ایفای نقش در چند سکانس از سریال روزگار قریب بلافاصله در سریال یوسف پیامبر هم بازی کرد

title%

یک اهوازی خونگرمم

من هرگز ندیده‌ ام یا نشنیده‌ ام که کسی به اهواز یا کلا جنوب سفر کند و از مردم این منطقه بد بگوید. مردم خطه جنوب خیلی خونگرم و مهربان هستند و مشهور است که خاک جنوب دامنگیر است. من هم خوشبختانه خصلت خونگرمی را از خانواده‌ ام به ارث برده‌ ام.به گزارش تک بروز حتی در اوج خستگی و بدترین شرایط هم با مردم خوب و خوش‌ برخورد هستم و اگر کسی را پیدا کردید که بشما بگوید سوگل طهماسبی با من برخورد بدی داشت شک نکنید من نبودم.

title%

ازدواج سوگل طهماسبی

سوگل طهماسبی مجرد است و هنوز ازدواج نکرده. سوگل طهماسبی که مهمان سومین قسمت برنامه «شیدایی» شبکه دو سیما بود در پاسخ به عبدالله روا مجری این برنامه در مورد این‌که چرا تا کنون ازدواج نکرده است اظهار کرد: فرصت های مناسبی برای ازدواج داشته ام ولی شغل ما بازیگرها به گونه ای است که هم سخت میتوانیم انتخاب کنیم و هم دیگران ما را سخت می پذیرند.

 

وی با بیان این‌که ترجیح می‌دهم همسر آینده ام، همکارم نباشد خاطرنشان کرد: دوست دارم بنشینم ودر مورد دنیای بازیگری با همسرم گفت وگو کنم، مهربان بودن همسرم برایم در اولویت است و این‌که شغل مرا باور کند تا بتوانم بیشتر پیشرفت کنم چون برای رسیدن به این جایگاه، زحمات زیادی کشیدم. این بازیگر سینما و تلویزیون عنوان کرد:احساس می کنم تجارب زیادی هست که باید کسب کنیم و بعنوان مثال:

 

اگر بخواهیم همسر یا مادر خوبی باشیم، باید تجارب بسیاری داشته باشیم ولی می‌بینیم ناگهان به سن ۳۰سالگی رسیده ایم. طهماسبی ادامه داد:باید بگویم تا سال گذشته خیلی جدی به مسئله ازدواج فکر نمیکردم ولی حالا که در آستانه  ۳۰سالگی هستم بیشتر به فکر این موضوع هستم.

title%

مصاحبه با سوگل طهماسبی

آغاز فعالیت هنری سوگل طهماسبی، بازی در تئاتر را از هشت سالگی شروع کردم و تقریباً ۱۴ ساله بودم که برنده بهترین بازیگر جشنواره استانی شدم. دراین جشنواره آقای کیانوش عیاری داور بودو به مادرم گفت: «سوگل استعداد خوبی برای بازیگری داره، اگر خواستید به تهران بیایید، به من خبر دهید. من در حال ساخت یک سریال به نام روزگار قریب هستم و می تونم در اون سریال به سوگل نقش کوچکی بدم . »

 

به این ترتیب من در ۱۶ سالگی به تهران آمدم ودر سریال «روزگار قریب» چند سکانس بازی کردم و بعد ازآن هم بلافاصله در سریال « یوسف پیامبر«ع» » بازی داشتم. از همان جا استارت کارم در حوزه تصویر خورد و تا به حال در چند فیلم سینمایی، سریالهای تلویزیونی و بیش از ۵۰ تله فیلم حضور داشتم؛ تا این‌که برای بازی در سریال «کیمیا» دعوت شدم.

title%

پدرم استاد نقاشی مینیاتور بود

برنامه روز جمعه ما این بود که همه ی خانواده درکنار پدر، مینیاتور می‌کشیدیم. سایت تک بروز من در هنرستان هم گرافیک خواندم و بعد هم همین رشته را در دانشگاه ادامه دادم. اتکای من روی دست‌هایم است و گرافیک دستی بلدم و خیلی با دنیای تکنولوژی امروز آشنا نیستم. فکر میکنم برای گرافیست بودن آشنایی با چند نرم‌افزار کامپیوتری کفایت نمیکند چون دنیای بسیار گسترده‌ای است.

title%

سوگل طهماسبی درکنار مزار پدرش

 

بزرگ ترین تصمیم زندگی‌ سوگل طهماسبی تصمیم به مهاجرت

تنها ۱۵سال داشتم که تصمیم گرفتم برای زندگی از اهواز به تهران بیایم. درواقع مهاجرت به تهران شاید بزرگ‌ترین تصمیم زندگی‌ ام بود. سال‌های اول در خانه خواهرم زندگی کردم و بعد از قبول شدن در کنکور و شروع دوران دانشجویی مستقل شدم تا این‌که پس از فوت پدرم، مادرم هم به تهران آمد و حالا باهم زندگی میکنیم. سال‌های اول ورودم به تهران با این‌که سن کمی داشتم اما همه ی مسوولیت و بار زندگی و تصمیم‌گیری‌هایم بر دوش خودم بود.

 

خواهرم از رشته تحصیلی من که گرافیک بودو دنیای بازیگری چندان سررشته‌ای نداشت و نمی‌توانست مرا راهنمایی کند. به گزارش تک بروز در واقع تا قبل از این‌که تنها و مستقل زندگی کنم هم با این شیوه از زندگی و سختی‌های آن آشنا بودم. اما خب، بالاخره زندگی مستقل به خاطر تنهایی سخت بودو من این سختی را چند سال تحمل کردم و خوشحالم همین حالا مادرم کنارم است.

title%

بهترین درسی که از زندگی گرفتی؟

این‌که به هر شخصی اعتماد نکنم،من خیلی قبل تر از این دنیا را خیلی سفید و خوشگل میدیدم و همیشه این را از زبان بزرگ ترها شنیده بودم که زندگی به این زیبای نیست که فکر می‌کنی، درسته که باید به دیگران اعتماد و خاطرجمعی کرد ولی نه دیگه تا این حَد! از زندگی یاد گرفتم تا چیزی برایم به یقین کامل نرسید اعتماد نکنم و زندگی را کمی موشکافانه تر ببینم.

title%

عکس سوگل طهماسبی و پرستو صالحی

 

دوست داری در کارنامه کاری ات نام چه کسانی دیده شود؟

خیلی دوست دارم با کسانی کار کنم که به من یاد بدهند و برای من خروجی خوبی داشته باشد، خیلی دوست دارم یک‌بار دیگر تجربه بازی با حسین سهیلی زاده نصیبم شود برای این‌که احساس می کنم او چیزی فراتر از کارگردان است،وقتی کسی خوب است باید درباره اش خوب هم گفت،حسین سهیلی زاده اعتماد میکند و نتیجه اعتمادش را هم می‌بیند،در سینما خیلی دوست دارم با بیژن میرباقری،مهدی کرم پور کار کنم

title%

از بین بازیگران خیلی دوست دارم این سعادت نصیبم شود تا درکنار پرویز پرستویی کار کنم و فقط و فقط یاد بگیرم و مهتاب کرامتی ،این زن بی نظیر است، در فیلم سینمایی ” زندگی خصوصی آقا و خانم میم” دو سکانس را باهاش بازی کردم و این قدر این همبازی شدن به من چسبید که دوست دارم این تجربه یک‌بار دیگر هم نصبیم شود.

title%

کار فشرده و گریم های سنگین

بازیگری شغلی نامنظم و سخت است و یک بازیگر ممکن است با شرایط کار سنگین و بی‌خوابی‌های مکرر مواجه شود. به خاطر همین توجه به شیوه زندگی مانند تغذیه و ورزش خیلی مهم است. من ممکن است برای بازی دریک نقش تا روزی ۱۲ ساعت روی صورتم گریم داشته باشم؛ بهمین خاطر سعی میکنم در زندگی شخصی‌ام کمتر آرایش کنم تا کمی به پوستم اکسیژن برسد.

 

در مورد تغذیه هم سعی میکنم بیشتر از سبزیجات استفاده کنم؛ البته اگر وقتی برای خوردن شام و ناهار پیدا کنم. تا یکی دو ماه قبل به شکل منظم ورزش می کردم ولی این مدت به خاطر مشغله‌های مختلف از ورزش غافل شدم که در نخستین فرصت جبران خواهم کرد. البته من چون خودرو ندارم سعی میکنم خیلی از مسیرها را پیاده طی کنم تا به نوعی ورزش هم کرده باشم.

title%

بازی در نقش دختری که ۱۲ سال از من کوچک‌تر بود

شخصیت نرگس در کیمیا در سریال حدود ۱۷ ساله است و من در آستانه ۳۰ سالگی قرار دارم و همین موضوع بازی دراین نقش را سخت‌تر میکرد. اتفاقا نخستین سکانسی که بازی داشتم، سکانسی در دبیرستان بودو من یک‌دفعه خودم را در لباس یک دختر نوجوان و پشت نیمکت مدرسه دیدم که خیلی برایم جالب بودو البته از این‌که باید نقش یک دختر مدرسه‌ای را بازی کنم، کُپ کرده بودم. «می خندد»

 

ما روی تک‌تک دیالوگ‌ها و حالات صورت‌مان کار کردیم تا نقش باور‌پذیر شود. دختران آن دوره در ۱۷، ۱۸ سالگی ازدواج میکردند چون واقعا به یک پختگی و بلوغ می‌رسیدند. دختر ۱۷ ساله دهه ۶۰ با دختر ۱۷ساله امروز خیلی متفاوت است و ما این موضوع را مدنظر داشتیم.

title%

سوگل طهماسبی در سریال کیمیا

کیمیا عنوان مجموعه تلویزیونی به کارگردانی جواد افشار است. این مجموعه علاوه بر تهران، آبادان، خرمشهر و دیگر مناطق استان‌های جنوبی در کشور گرجستان به‌ویژه پایتخت آن تفلیس نیز تصویربرداری داشته است. سوگل طهماسبی دراین سریال ایفاگر نقش نرگس بود.

 

این مجموعه تلویزیونی که براساس فیلم‌نامه‌ای از مسعود بهبهانی نیا ساخته شده، با محوریت زندگی بانوی جوانی به نام «کیمیا پارسا» با بازی مهراوه شریفی‌نیا در سه مقطع زمانی قبل و حین انقلاب، آغاز جنگ، دوران جنگ ایران و عراق و زمان حال روایت میشود.

title%

 

title%title%

فیلمهای سوگل طهماسبی

۱۳۹۱ – چارسو «فرهاد نجفی»
۱۳۹۱ – بزرگ‌مرد کوچک «صادق دقیقی»
۱۳۹۰ – زندگی خصوصی آقا و خانم میم «سید روح‌الله حجازی»
۱۳۸۸ – دختران «قاسم جعفری»
۱۳۸۶ – پرچم‌های قلعه کاوه «محمد نوری‌زاد»

 

تله فیلمهای سوگل طهماسبی

۱۳۹۲ – سرزمین بارانی «جواد مزدآبادی»
۱۳۹۱ – عاشقی در وقت اضافه «صمد یاری»
۱۳۹۱ – نیمه‌شب «سیامک صرافت»
۱۳۹۱ – لباسی برای خدمت «هادی شریعتی»
۱۳۹۰ – کلاس سوم ب «غلامرضا رمضانی»
۱۳۹۰ – دو خرمای نارس «سید مجید امامی»
۱۳۹۰ – این هفت نفر «سیامک صرافت»
۱۳۹۰ – گنجینهٔ پنهان «جواد مزدآبادی»
۱۳۹۰ – کور گره «جمشید محمودی»
۱۳۹۰ – بوسهٔ باد «حسین عامری»
۱۳۹۰ – برهوت «شهرام شاه‌حسینی»
۱۳۹۰ – گردنهٔ خان «حسین تبریزی»
۱۳۹۰ – مردان نمکی «سامان سالور»
۱۳۸۹ – سکوت مطلق «جواد مزدآبادی»
۱۳۸۸ – رهایی از زمین «محمد قاسمی»
۱۳۸۸ – دم زری «غلام‌رضا رمضانی»
۱۳۸۸ – تنهایی رود «علیرضا رزازی‌فر»
۱۳۸۷ – قبل از غروب «محمدجواد کاسه‌ساز»
کنارهم می خندیم

 

سریالهای سوگل طهماسبی

۱۳۹۵ – بازگشت «حسین عامری»
۱۳۹۵ – گشت ویژه
۱۳۹۵ – برادر «جواد افشار»
۱۳۹۴ – کیمیا «جواد افشار»
۱۳۹۱ – ستاره حیات «جواد ارشاد»
۱۳۹۱ – بال‌های خیس «عباس رنجبر»
۱۳۹۰ – مهرآباد «سید فرید سجادی حسینی»
۱۳۹۰ – ساعت فراموشی «عباس رنجبر»
۱۳۸۹ – فاصله‌ها «حسین سهیلی‌زاده»
۱۳۸۸ – خانه بی پرنده «کاظم معصومی»
۱۳۸۷ – مثل هیچ‌کس «عبدالحسین برزیده»
۱۳۸۳ – زائرسرای ممتاز «حمید بهمنی»
۱۳۸۳ – یوسف پیامبر «فرج‌الله سلحشور»
۱۳۸۱ – روزگار قریب «کیانوش عیاری»

title%

فیلمهای سوگل طهماسبی ،سوگل طهماسبی و خانواده اش

title%

سوگل طهماسبی و همسرش ،اینستاگرام سوگل طهماسبی

title%

عکسهای داغ سوگل طهماسبی ،عکسهای سوگل طهماسبی،بیوگرافی و عکسهای سوگل طهماسبی

title%

سوگل طهماسبی از خواستگار میلیاردر تا بازی در سریال دیدنی بچه مهندس

title%

بیوگرافی و ازدواج سوگل طهماسبی و دنیای بازیگری تا مدلینگ +عکس

title%

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.