سبک زندگیهمسرداری و ازدواج

برای همسرمان چه گلی بخریم و چگونه گل را به همسر خود هدیه بدهیم

گل بهترین هدیه برای کسی اسـت کـه دوستش داریم، گل ها سمبل محبت و عشق هستند.

برای همسرمان چه گلی بخریم و چگونه گل را به او هدیه بدهیم

title%

برای همسرمان چه گلی بخریم؟ 

گل بهترین هدیه برای کسی اسـت کـه دوستش داریم، گل ها سمبل محبت و عشق هستند. هر گل معنای خاصی دارد، مثلاً: گل های آبی نمادی از اعتماد و آسودگی هستند و گل های قرمز احساس بد اندازه عشق و علاقه را نشان می دهند. با این تفاسیر چـه گلی برای همسرمان مناسب اسـت؟ چگونه ودر چـه زمانی بـه همسرمان گل هدیه بدهیم؟ در ادامه بیشتر صحبت می کنیم. با مجله تک به روز همراه باشید.

رز قرمز

گل رز بهترین نوع گل برای هدیه دادن بـه کسی می باشد کـه عاشق او هستید . یک دسته گل رز با رنگ های گوناگون معانی متفاوتی هم دارد.

title%

رز سفید بـه معنی فروتنی و معصومیت، گل رز زرد بـه معنای شادی و دوستی، گل رز صورتی قدردانی یا تحسین و گل رز بنفش نشانه ای از عاشق شدن در نگاه اول می باشد. در ایالات متحده گل رز مناسب برای هدیه بـه متولدین ماه ژوئن و همچنین کسانی اسـت کـه ۱۵ امین سالگرد ازدواجشان می باشد.

پیئونی صورتی

title%

این گل صورتی رنگ بـه معنای ثروت و افتخار اسـت.این گل کـه بـه شکل مجموعه ای از شکوفه های زیبا لابه لای هم می باشد بـه معنای رفاه و عشقی خوب بـه همراه ثروت فراوان می‌باشد و علاوه بر این‌ها برای روز ولنتاین بسیار مناسب بوده و همچنین بعنوان یک هدیه ی بسیار زیبا برای ۱۲ امین سالگرد ازدواج هم بسیار مورد استفاده می باشد.

بابونه سفید

title%

گلبرگ های سفید گل بابونه نشانه ای از وفاداری و خلوص بـه عشق و صبر و سادگی می باشد. این یک دسته گل زیبا برای هدیه بـه همسر در ۵ امین سالگرد ازدواج می باشد.

لاله قرمز

لاله نشانه ای از ظرافت و فضل و بخشش می باشد ، اما لاله های قرمز نمادی از عشق کامل اسـت. داخل لاله کـه تیره می باشد نشانه ای از تجمع عشق و حرارت و شور عشق می‌باشد.

title%

لاله زرد نشانه ای از افکار شاد و لاله سفید نشانه ای از بخشش و لاله بنفش سمبل یک خانواده ی سلطنتی می‌باشد کـه می توانید هر کدام از انها راکه مناسب می‌دانید بعنوان یک هدیه ی زیبا برای کسانی کـه دوستشان دارید انتخاب کنید.

میخک قرمز

در حالی‌کـه میخک قرمز مناسب ترین گل برای روز مادر می‌باشد و بـه معنای عشق بـه مادر اسـت اما باید گفت در کل بـه معنای تحسین عمیق عشق و محبت اسـت.

title%

از آنجایی کـه این نمونه گل بـه معنای عشق پاک وموفق می باشد باید گفت میخک سفید هم یک گل کاملا عاشقانه می‌باشد و میخک زرد هم نمادی بر رد کردن و عدم قبولی یک عشق می باشد. درضمن گل میخک قرمز هدیه ای مناسب برای نخستین سالگرد ازدواج هم می باشد.

آفتابگردان

title%

جای تعجب ندارد کـه زیبایی قابل توجه و نهفته ی گل آفتابگردان نشان دهنده گرمی و شادی و ستایش و طول عمر می‌باشد. یک دسته گل آفتابگردان با ساقه های بسیار بلند نه تنها یک هدیه ی بسیار زیبا برای می باشد بلکه مناسب برای ۳ امین سالگرد ازدواج می باشد.

گل مینای ارغوانی

title%

گل مینا زیبایی خاصی بدلیل مدل وحشیانه بودن خود دارد ودر رنگ های متفاوتی می باشد . گلبرگ های زیبای آن نمادی از مسحور کردن و طلسم می باشد و قرمز، صورتی، سفید، و آبی و زرد آن هم نمادی از عشق و صبر و شکیبایی اسـت و یک هدیه ی بسیار مناسب برای ۲۰ امین سالگرد ازدواج و فخر بـه این همه ی سال زندگی مشترک می‌باشد.

گل های داوودی سفید

title%

گلبرگ های نازک گل داوودی سمبل خوش بینی و شادی می‌باشد. گلبرگ سفید نشانه ای ازحقیقت یا عشق وفادار می باشد و گلبرگ های زرد میان آن هم نشانی از عشق جاویدان می‌باشد.

یاس بنفش

title%

کسیکه شکوفه های یاس بنفش را بعنوان یک هدیه درنظر می گیرد می خواهد احساسات اولیه ای از عشق خودرا بیان دارد. شکوفه های یاس سفید نمادی ازمعصومیت می باشد کـه بهتر اسـت دو شاخه ازآن درکنار هم قرار گیرد ودر مجموع باید گفت یاس بنفش هم مانند رز ارغوانی برای نشان دادن عشق در نگاه اول می باشد.

ارکیده صورتی

title%

گل ارکیده از ظرافت خاصی برخوردار اسـت و این مهم ترین ویژگی آن می‌باشد و علاوه بر این بـه معنای عشق و زیبایی و قدرت می‌باشد. ارکیده ی صورتی برای ابراز محبت های خالص و همچنین مناسبت های فرهنگی بسیار مورد استفاده می‌باشد و رنگ صورتی آن نشانه ای از عقل و تدبیر اسـت.

زنبق بنفش

title%

گلبرگ های ظریفی کـه این گل دارد نمادی از ایمان و شجاعت و عقل می باشد .البته این در مورد زنبق آبی و بنفش می باشد و گل زنبق زرد نشان دهنده شور و هیجان و زنبق سفید نشانه ای از خلوص می‌باشد. قدمت این گل بـه دوران باستان باز میگردد و الهه ی یونان ازآن بعنوان نمادی برای ارتباط بین آسمان و زمین نام برده اسـت.


و در ادامه با اداب و اصول هدیه دادن گل آشنا شوید

هدیه گل نیاز بـه مناسبت ندارد، در ایران هم گل‌ها کاربردهای مختلفی دارند و هر گل بعنوان نوعی سمبل و نشان مشخص مورد استفاده قرار میگیرد. مـا طبق معمول از گل برای ابراز علاقه، جشن و مهمانی‌ها، تبریک بـه عروس و داماد، عیادت بیمار و… استفاده میکنیم و هدف‌مان هم این اسـت کـه پیامی خاص رابه گیرنده برسانیم.

چه کسانی چه تعداد گل هدیه بدهند؟

وقتی کسی بـه تـو یک شاخه گل تقدیم میکند، میـــخواهد بگوید کـه چقدر بـه تـو «توجه» دارد. تک شاخه هدیه دادن معنی تعهد رابه فرد مقابل تلقین می کند و نشان دهنده پایداری بـه عشق و علاقه عمیق بطرف مقابل اسـت. پنج شاخه گل یا ۷ شاخه طبق معمول نشان ‌دهنده عشق بـه همسر یا نامزد اسـت.

گرفتن گل در مشت برای هدیه دادن

title%

گرفتن شاخه گل از زیر گلبرگ و تقدیم آن بـه دیگران طبق معمول توسط خانم‌ها انجام میشود کـه نشان ‌دهنده صمیمیت همراه با ترس از دست دادن فرد مقابل اسـت. چنین آدم‌هایی دارای حرکات فردی و اندامی غیر قابل پیش‌بینی و همراه با بروز احساسات غیرکلامی درصورت هستند.

نشستن و زانو زدن برای هدیه دادن

نشستن و زانو زدن و اهدای گل طبق معمول توسط عشاق صورت میگیرد کـه برای ابراز علاقه یا تقاضای ازدواج توسط مرد‌ها صورت می گیرد و همراه با خم کردن سر بـه سمت پایین و دست گذاشتن روی قلب همراه اسـت.

title%

افرادی کـه اینکار را انجام می دهند بـه شدت تابع احساسات و روابط عاطفی هستند و خواهان ایجاد روابط صمیمی با فرد مورد نظر. این افراد از حرکات دست و صورت برای ابراز احساسات بیشترین استفاده را میبرند.

گرفتن گل با نوک انگشت برای هدیه دادن

title%

گرفتن گل با نوک انگشتان معولا توسط افراد خجالتی انجام می گیرد کـه خجالت همراه با انداختن سر بـه پایین و لبخند زدن همراه اسـت. افرادی کـه با نوک انگشتان گل را می گیرند طبق معمول دارای روحیه خجالتی و زبان بدن محدود همراه با حرکاتی کـه نشان ‌دهنده خجالت اسـت، هستند.

گل دادن به شکل مشت برای هدیه دادن

دادن گل بـه صورت مشت و گرفتن گل‌ها بـه سمت بالا یعنی طرف خیلی با شـما مهربان اسـت. مشت گرفتن و گل رابه حالت ایستاده دادن نشان دهنده نوعی جدیت در شخص هدیه دهنده اسـت.

title%

البته و از طرفی در نفراتی کـه بار اول گل بـه دیگران هدیه می دهند هم از روی خجالت دیده میشود. اگر کسی اینچنین دست سوی شـما دراز کرد، می توانید بعنوان شخصی جدی و منظم، روی او حساب کنید.

گل دادن با دو دست برای هدیه دادن

گل دادن با دو دست و جلو بردن دو دست طبق معمول توسط افرادی صورت میگیرد کـه از دادن گل و پذیرفتن آن توسط طرف مقابل شک دارند و میخواهند با گرفتن دو دستی گل، استرس خودرا کاهش دهند.

title%

همان‌ طور کـه از دست دادن و رد کردن هدیه از سمت طرف مقابل توسط او مورد تردید اسـت، ذهن او هم برای نظارت حس شک و دودلی او دودستی گرفتن گل‌ها را فرمان می دهد.

پنهان کردن گل برای هدیه دادن

کسیکه گل را پشت خود پنهان میکند با این کـه میداند بوی دسته گل یا شاخه گل میتواند در فضا بپیچد و وی را لو بدهد ولی با این وجود اقدام بـه پشت بردن دسته گل می کند تا حالت غافلگیری را برای دوستدار خود ایجاد کند.

title%

طبق معمول افرادی کـه اینکار را می کنند روحیه حساسی داشته و دوست دارند با احساس کاری رابه سرانجام برسانند. انها دارای حرکات بدنی غیرمنتظره و علاقه‌مند بـه ایجاد نشاط در رفتار و حتی حرکات اندامی خود هستند.

گل دادن مانند به آغوش سپردن نوزاد برای هدیه دادن

این کـه گل را چگونه هدیه می دهند، خیلی مهم‌تر از این اسـت کـه چـه دسته گلی برایت خریده‌اند! نوع تقدیم ازآن مواردی اسـت کـه در ذهن دریافت‌کننده ماندگار می شود.

title%

برای ارایه گل بهترین روش ارایه بـه صورت خواباندن روی دست اسـت و گل رابه صورت نوزادی کـه روی دست قرار میگیرد، تحویل فرد مقابل میدهند. فردی کـه بـه این صورت گل را تحویل میدهد، نشان میدهد کـه برای شـما ارزش قایل اسـت.

گل و گلدان

title%

افرادی کـه دوست دارند گل رابا گلدان بـه دیگران هدیه بدهند عموما آدم‌های با سیاست و داری شم اقتصادی هستند. گل همراه با گلدان بـه صورت یکجا و بـه صورت یک هدیه دو دستی تقدیم دیگران میشود. طبق معمول افراد با دادن یک گلدان میخواهند خود رابه دیگران اثبات کنند و بدانند آیا دیگران با دیدن گل‌ها یاد آن ها می‌افتند.

گرفتن شاخه گل رو به‌ روی سینه و شکم برای هدیه دادن

گرفتن شاخه گل روبه‌روی سینه و شکم نشان ‌دهنده محبت و آمادگی برای ابراز محبت بـه دیگران اسـت کـه توسط آقایان بیشتر مشاهده میشود.

title%

گل را در راستای خط سینه و شکم نگه می‌دارند و آماده ارائه گل می شوند. انها نگه داشتن گل بـه این شکل را مودبانه می دانند. این آدم‌ها نگاه‌هایی رو بـه پایین دارند و بـه گل نگاه می کنند. این افراد حرکات و رفتارهای غیرکلامی اندک و همراه با زبان بدن خشک و رسمی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.