زنانهمدلینگمردانه

استایل جدید مینیمال چه ویژگی‌هایی دارد و برای چه افرادی مناسب است؟

استایل مینیمال در مد و فشن یک استایل ساده و شیک با کاربرد بالا برای خانم‌ها و آقایان است که شما را صرفه جو و در عین حال زیبا و خوش‌پوش می‌کند.

استایل مینیمال چه ویژگی‌هایی دارد و برای چه افرادی مناسب است؟

استایل مینیمال در مد و فشن یک استایل ساده و شیک با کاربرد بالا برای خانم‌ها و آقایان است که شما را صرفه جو و در عین حال زیبا و خوش‌پوش می‌کند.

استایل مینیمال


تک به روز | سرویس مد و پوشاک –
احتمالاً شما هم راجع به هنر مینیمالیستی شنیده‌اید، اما در مورد مد مینیمالیستی چطور؟ مد مینیمالیستی با یک جمله اصلی تعریف می‌شود: همه چیز را ساده انتخاب کنید! لباس‌های فارغ از جزییات، رنگ‌های خنثی که به راحتی با سایر رنگ‌ها ست می‌شوند و البته تعداد محدود اما شیک و خوب در کمد لباستان! بنابراین می‌توان گفت سادگی، مهمترین نکته برای پیاده کردن این سبک از مد و فشن در استایل شما است. برای داشتن یک استایل مینیمالیستی خوب شما و کمد لباستان باید یک هدف مشخص داشته باشید: کمد لباستان را باید مثل یک کپسول کوچک پر از آیتم‌های شیک اما ساده  و با ترکیب رنگی خنثی کنید. در ادامه توضیح می‌دهیم که استایل مینیمال چیست و چه‌طور می‌توان آن را ست کرد. سپس نمونه‌هایی بی‌نظیر و زیبا از استایل مینیمال خانم‌ها و آقایان را مرور خواهیم کرد.


آنچه در این مطلب آمده است:

استایل مینیمال چیست؟

استایل مینیمال در مد و پوشاک

برش و دوخت لباس‌های مینیمال

ترکیب رنگی استایل مینیمال

اکسسوری‌های مناسب سبک مینیمال

 نحوه‌ی ست کردن لباس‌ها در استایل مینیمال

استایل مینیمال، زنانه یا مردانه؟

استایل مینیمال زنانه

استایل مینیمال مردانه


استایل مینیمال چیست؟

مد مینیمالیستی ، که گه‌گاه به عنوان یک مد کلاسیک نیز از آن یاد می‌شود، بخشی از یک جنبش هنری بود که از اواخر دهه ۱۹۵۰ آغاز شد. طرح‌های ساده و غیر پیچیده، بدون جزییات اضافی با رنگ‌های ساده و خنثی که اوایل در هنر‌های زیبا و مجسمه‌سازی و نقاشی و دکوراسیون خودش را نشان داد و الان وارد صنعت مد و پوشاک هم شده است. سبک مینیمالیستی تعبیری کاملاً تحت اللفظی بوده و از هر چیز عجیب و غریب یا زیاده‌روی جلوگیری می‌کند. در دنیای مد، این بدان معنی است که هیچ چاپ شلوغ ، طرح پیچیده ، دستمال ، روبان یا پاپیون و … در آن دیده نمی‌شود و این برای استایل مردانه مینیمال هم صدق می‌کند. طراحان مد مینیمالیست در ساختن خطوط و شکلهای ساده تمرکز دارند. از پیشگامان این جنبش می‌توان به  Coco Chanel ، YvesSaint Laurent و Calvin Klein اشاره کرد.

استایل مینیمال زنانه

استایل مینیمال در مد و پوشاک

احتمالاً وقتی کلمه استایل مینیمال را می‌شنوید، اولین رنگ‌هایی که به ذهن می‌آید سیاه ، سفید ، طوسی و بژ است. در حالی که این رنگ‌ها بخشی از پالت رنگی مینیمال هستند و مینیمالیست‌های مدرن با ترکیب رنگ‌های شاد مثل قرمز و زرد و … با این رنگ‌های خنثی، انرژی و زیبایی بیشتری را به این استایل جذاب وارد کرده‌اند. تا به اینجا می‌توانیم بگوییم سبک و استایل مینیمال استفاده حداقلی از لباس‌های ساده و کاربردی و به اصطلاح بیسیک است، زیرا اگر شما این لباس‌ها را در کمد لباستان داشته باشید به جرات می‌توان گفت نیازی به لباس‌های اضافی و پر زرق و برق ندارید؛ به این دلیل که این‌گونه لباس‌ها به راحتی با سایر آیتم‌ها ست می‌شود و به شما یک استایل ساده و بسیار شیک می‌دهد. شاید بتوان گفت شعار این استایل “کم اما شیک” است! علاوه بر آن معمولا لباس‌های بدون بافت و طرح پیچیده در این استایل به کار می‌روند و اگر قرار بر طرح روی لباس باشد، معمولا از طرح‌های ساده مثل راه‌راه و خال‌خالی می‌توان بهره برد. در ادامه کمی جزیی‌تر راجع به سبک این لباس‌ها صحبت می‌کنیم.

استایل مینیمال با دامن

برش و دوخت لباس‌های مینیمال

استایل مینیمال و مدرن کاملا به هم نزدیک است و وجه تشابه آن‌ها هم سادگی و خلاصه بودن طرح و شکل است. در استایل مینیمال لباس‌هایی به کار می‌رود که روی بدن شما سایه ایجاد نکند. این بدین معناست که لباسی که به تن می‌کنید باید برش و خط بدن شما را نشان دهد و زیبایی اندام کاملا مشخص شود. سعی کنید لباستان برش و دوخت هندسی داشته باشد و کاملا اندازه اندامتان باشد. برخی به اشتباه فکر می‌کنند منظور از لباس ساده، یک لباس بی‌قواره و حوصله سربر است اما نکته اینجاست که شما می‌توانید با کمی طرح و برش روی آستین لباس یا مانتو‌ی خود آن را با استایل مینیمالتان تطبیق دهید. در واقع استایل مینیمال یعنی برش و طرح ساده اما حرفه‌ای و با استفاده از پارچه‌های شیک و باکیفیت.

 

ترکیب رنگی استایل مینیمال

اصل اساسی استایل مینیمال استفاده از رنگ‌های خنثی است تا به راحتی بتوان آن‌ها را با سایر لباس‌ها ست کرد. مثلا رنگ‌هایی مثل مشکی، سفید، طوسی، بژ و رنگ‌هایی مانند این‌ها را در استایل مینیمال می‌توان به وضوح مشاهده کرد؛ اما همانطور که گفتیم پالت رنگی استایل مینیمال به این رنگ‌ها خلاصه نمی‌شود. در استایل مینیمال مدرن، طراحان با استفاده از لباس‌های تک‌رنگ اما با رنگ‌های شاد مثل سبز،‌ قرمز و … با سایر رنگ‌های خنثی، طرح‌ها و ست‌های بسیار زیبایی را وارد این سبک و استایل کرده‌اند که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. اما فراموش نکنید که حداکثر از یک یا دو آیتم با رنگ‌های شاد استفاده کنید تا از خط اصلی استایل مینیمال جدا نشوید.

 

استایل مینیمال با رنگ شاد

اکسسوری‌های مناسب سبک مینیمال

برخی به اشتباه فکر می‌کنند استایل مینیمال با استفاده از اکسسوری‌ها مخالف است. اما شما می توانید در کنار لباس‌های سبک مینیمالیستی‌تان از اکسسوری‌های ساده اما شیک استفاده کنید. برای مثال گوشواره و دستبند‌هایی که به تازگی مد شده و سبک مدرن دارند برای این استایل مناسبند و یا استفاده از کیف و کفش‌هایی که کمی نگین یا یراق‌آلات فلزی دارند مانعی ندارد

اکسسوری استایل مینیمال

 نحوه‌ی ست کردن لباس‌ها در استایل مینیمال

همانطور که تا اینجای مطلب مشاهده کردید، در این استایل زیبا و شیک حرف اول و آخر را لباس‌های ساده و تک رنگ می‌زنند. با توجه به این نکته می‌توانید از ست‌های زیر استفاده کنید:

۱. تیشرت یا شومیز

داشتن یک تی‌شرت یا شومیز با طرح ساده و تک‌رنگ ترجیحا سفید یا مشکی در تابستان به کمک شما می‌آید و آن‌ها را می‌توانید به راحتی با دامن یا شلوار ست کنید.

۲. شلوار جین پاگشاد

داشتن یک شلوار جین راسته یا دم‌پا گشاد در این سبک بسیار کاربردی است. می‌توانید جین آبی یا مشکی را به همراه یک تی‌شرت ساده انتخاب کنید و از پوشیدن هرروز آن‌هم خسته نشوید.

۳. اورکت یا بارانی

بهتر است برای استایل پاییز یا زمستانتان یک اورکت یا بارانی رنگ خنثی مثل رنگ شتری یا سرمه‌ای داشته باشید.

۴. نحوه آرایش و مدل مو

نکته مهم برای خانم‌هایی که پیرو استایل مینیمال هستند نحوه‌ی آرایش و مدل مو است. بهتر است از آرایش و مدل موی شلوغ و پرزرق و برق دوری کنید تا هماهنگ با لباس‌های ساده‌تان باشید.

استایل مینیمال با پالتو شتری

 

 

استایل مینیمال، زنانه یا مردانه؟

یکی از اصلی‌ترین و بهترین ویژگی استایل مینیمال این است که کلیشه‌های جنسیتی ندارد. این بدین معناست که هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند از این استایل بهره ببرند و کمی کاربردی‌تر به کمد لباسشان نگاه کنند. در ادامه چند مدل از استایل مینیمال زنانه و استایل مینیمال مردانه می‌بینیم:

استایل مینیمال زنانه

۱. استایل مینیمال زنانه با بلوز و شلوار جین

استایل مینیمال زنانه با شلوار جین


۲. استایل مینیمال زنانه رسمی

استایل مینیمال زنانه رسمی


۳. استایل مینیمال دخترانه اسپرت با ست سوییشرت و دامن و کتانی ساده

استایل مینیمال اسپرت

 

 

۴. استایل مینیمال زنانه سفید و مشکی

استایل مینیمال زنانه سفید و مشکی


۵. استایل مینیمال زنانه مناسب پاییز  و زمستان 

استایل مینیمال زنانه مناسب پاییز

استایل مینیمال مردانه

 

۱. استایل مردانه اسپرت با لباس راه‌راه

استایل مینیمال مردانه راه‌راه


۲. استایل مینیمال مردانه زمستانی تک رنگ سرمه‌ای

استایل مینیمال مردانه تک رنگ


۳. استایل مینیمال مردانه پاییزه کرم رنگ

استایل مینیمال مردانه کرم رنگ

 

 

۴. استایل مینیمال مردانه اسپرت با رنگ خنثی 

استایل مینیمال مردانه اسپرت


۵. استایل مینیمال مردانه اسپرت سفید و مشکی

استایل مینیمال مردانه سفید و مشکی

در آخر

استایل مینیمال زنانه و مردانه یک استایل کاربردی است که هم باعث صرفه جویی شما در وقت و هزینه‌هایتان می‌شود و هم زیبایی و تفاوت را به شما هدیه می‌دهد. با این استایل شیک و جذاب می‌توانید تعداد کم و حداقلی از لباس‌های ساده و شیک داشته باشید که با کیفیت هستند و شما می توانید بار‌ها و بار‌ها از آن‌ها بدون احساس خستگی استفاده کنید و این حس را داشته باشید که وقتی بقیه اطرافیانتان درگیر انتخاب لباس‌های پرزرق و برق و پرهزینه هستند، شما با یک تی‌شرت و شلوار جین ساده به مراتب از آن‌ها خوش‌تیپ‌تر و کم هزینه‌تر هستید. استفاده از اکسسوری‌های مینیمالیستی نیز می‌تواند به ارتفای این استایل کمک شایانی کند. به این منظور پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به نمونه‌هایی از جواهرات مینیمالیستی نیز بیاندازید. نظر شما راجع به استایل مینیمال چیست؟ می‌توانید نظرات و تجربیاتتان را در قسمت نظرات و پرسش‌ها در اختیار ما و مخاطبان شیک‌پوش تک به روز قرار دهید. 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا