خودرودانستی های خودرو

آپشن های زیبا و لاکچری خودرو ثروتمندان | از نماد طلا تا نمای سقف کهکشانی

در این بخش با آپشن هاي لاکچری خودرو هـای مشهور کـه البته برای ثروتمندان طراحی شده اند آشنا می‌شویم. ثروتمندان در حال حاضر تمام دنیا را خریداری کرده اند، معروف ترین انها دونالد ترامپ اسـت کـه قدرتمندترین مرد جهان در حال حاضر شناخته می شود. ثروتمندان بـه سادگی اهمیتی نمی‌دهند، آن ها لاکچری ها را می‌خواهند حتی در خودرو ! در ادامه با مجله تک به روز همراه باشید.

خودرو نماد روی کاپوت رولز رویس بانام روح پرشور «Spirit of Ecstasy»

title%

آپشن کوچک و البته زیبایی کـه بـه سفارش مشتری رولز-رویس، روی کاپوت ماشین قرار میگیرد. نمادی طلایی‌رنگ کـه میتواند ۱۰,۵۰۰ دلار خرج برای صاحب خود برداشته و البته رولز رویس برای این آپشن خود، تدابیری نیز برای پیشگیری از دزدیده شدن اندیشیده اسـت.

لباس و کلاه مخصوص مسابقه استون مارتین ونتیج AMR

title%

آپشنی کـه برای علاقه‌مندان بـه دنیای مسابقات خودرویی توسط استون مارتین بریتانیایی تدارک دیده‌شده اسـت. لباس مسابقه‌ ای استون مارتین باقیمت ۷,۶۷۴ دلار و کلاه جذاب آن نیز باقیمت ۵,۳۴۶ دلار بـه فروش می رود. آپشنی کـه شخص خریدار می تواند بارنگ‌های سبز، سفید یا آبی سفارش داده و نام و پرچم کشورش را نیز روی لباس‌ها داشته باشد.

کیف مخصوص گلف فراری

title%

فراری برای افرادی کـه عاشق گلف بازی کردن هستند، آپشنی تدارک دیده کـه شخص خریدار می تواند با توجه بـه رنگ طراحی داخلی فراری خود و هم چنین رنگ نخ‌های دوخته‌شده در آن، این کیف را برای خود شخصی‌سازی کند. کیف گلف فراری باقیمتی کمی بیشتر از ۱۰,۰۰۰ دلار و چمدان آن نیز باقیمت بیش از ۱۳,۰۰۰ دلار بـه فروش می رود.

سقف با نمای ستاره‌ای شکل رولز رویس

title%

کافی اسـت یک نفر،۱۳,۰۰۰ دلار برای این آپشن خلاقانه خرج کند تا همیشه و حتی در هوای ابری نیز، ستاره‌های آسمان را بالای سر خود ودر داخل رولز رویس لوکسش داشته باشد. سقفی کـه با استفاده از نور فیبر-اپتیک درست‌شده و چراغ‌های ریز آن،‌کـه هرکدام در نقش یک ستاره هستند، با زاویه‌های متفاوتی بـه‌منظور تفاوت در عمق و میزان نور خود، جاسازی‌شده‌اند.

کابینت مخصوص نوشیدنی رولز رویس فانتوم

title%

باز هم یک مورد دیگر از این شرکت لوکس ساز بریتانیایی کـه بـه سرنشین خود این خاطرجمعی را میدهد کـه همیشه وسایل نوشیدنی خودرا همراه دارد. این کابینت مخصوص انواع نوشیدنی، چیزی حدود ۱۴,۰۰۰ دلار برای صاحب ثروتمند خود خرج برمی‌دارد.

رینگ بافته‌ شده فیبر کربنی پورشه

title%

با معرفی و تولید پورشه ۹۱۱ توربو S Exclusive، این شرکت اشتوتگارتی تصمیم بـه‌قرار دادن رینگ‌های فیبر کربنی روی آن گرفت؛ اما مخالف رینگ‌های فیبر کربن معمولی، پورشه از ۲۰۰ قطعه مجزای فیبر کربن استفاده کرد و برای استحکام فوق‌العاده بالا، آن‌ها را مثل پارچه بـه یک دیگر دوخته اسـت. این آپشن پورشه چیزی حدود ۱۸,۰۰۰ دلار قیمت دارد.

کیف‌ های دست‌ دوز بی ام و i8

title%

اگر چـه بی ام و i8، ابرخودرویی اسـت کـه هر چیز جذاب و مدرنی را میتوان در آن پیدا کرد، ام فضای کافی داخل خودروی چیزی نیست کـه در آن یافت شود. بهمین خاطر، بی ا م و با همکاری یک شرکت طراحی، کیف‌هایی را برای این اتومبیل طراحی کرد کـه بـه‌اسانی داخل صندوق عقب و داخل اتومبیل جا شده و برچسب قیمتی ۲۰,۰۰۰ دلار را نیز روی خود،دارند.

آپشن رنگ خودروی بنتلی

title%

شرکت بریتانیایی بنتلی، با گذاشتن زمان و تلاش زیادی توانسته اسـت رنگی را بر روی خودرو هـای خود بکار ببرد کـه از فلز مایع تشکیل‌شده اسـت. رنگی کـه از هزاران ذره کوچک آلومینیوم تشکیل‌شده و می تواند در شرایط متفاوت رنگ‌های متفاوتی را برای اتومبیل بـه ارمغان بیاورد. البته این آپشن جذاب کـه زیبایی بسیار خاصی روی ماشین دارد،۳۲,۰۰۰ دلار قیمت دارد.

رینگ‌ های بریده‌ شده با الماس فراری

title%

شاید رینگ‌های آلومینیومی کـه با فرایندهای استاندارد ساخته و تولیدشده‌اند برای یک خودروی معمولی از یک برند معمولی مناسب باشند اما نه فرای یک برند معمولی اسـت و نه خودرو هـای آن، خودرو هـای روزمره هستند. این رینگ‌های جذاب کـه با الماس برش داده‌شده‌اند، چیزی درحدود ۴۷,۰۰۰ دلار کـه قیمت فوق‌العاده بالایی برای یک آپشن محسوب می شود، قیمت‌گذاری شده‌اند.

پوشش فیبر کربن پاگانی هویرا

title%

شاید شخصی کـه این ابرخودروی جذابی راکه بیش از یک‌میلیون دلار قیمت دارد خریداری می کمد، قیمت آپشن های آن نیز برایش مسئله‌ای نباشد. خریدار ثروتمند این اتومبیل می تواند با هزینه ۸۱,۳۰۰ دلار «تقریبا هم قیمت با تویوتا لند کروز ۲۰۱۹»، تنها یک پوشش خارجی فیبر کربنی روی خودروی خود داشته باشد.


دیگر آپشن های خاص خودروهای لوکس

افرادی کـه هزینه بالایی برای آن گونه خودروها می‌پردازند بـه دنبال آپشن های عادی و عمومی نیستند کـه در خودرو هـای کره ای یا حتی چینی نیز یافت می‌شوند بلکه بـه دنبال آپشن هایی خاص و جذاب هستند کـه خودرویشان را نسبت بـه سایر خودروها منحصر بـه فرد کند. هر یک از سازنده ها با توجه بـه پیشینه خود آپشن هایی خاص و نوگرایانه در ساخته های خود قرار میدهند تا مشتری را هر چـه بیشتر مجذوب خود کنند.

AIRTOUCH

یکی از جدید ترین امکانات کـه ب ام ودر این اتومبیل قرار داده، تشخیص حرکات دست از طریق سیستم مالتی مدیای این ماشین اسـت. این آپشن و تکنولوژی کـه با نام AIRTOUCH شناخته می شود، از طریق سنسورهای سه بعدی کـه در کنسول تا آینه وسط اتومبیل قرار دارد، حرکات دست انسان را تشخیص می دهد.

title%

این سیستم از حواس پرتی راننده پیشگیری میکند و راننده می تواند عملیاتی هم چون کم و زیاد کردن صدای موسیقی، رد کردن تماس، تغییر موج های رادیویی و موزیک ها رابا حرکات دست خود انجام دهد. بعنوان مثال، برای کم کردن صدای موسیقی باید انگشت اشاره خود رابه صورت پاد ساعتگرد بچرخانید.

title%

این امکان نیز وجوددارد کـه یک حرکت خاص را برای این سیستم تعریف کنید تا از طریق آن، عملیات مورد نظرتان را انجام دهید. شـما می‌توانید عملیات گفته شده را حتی هنگامیکه دست تان روی فرمان اسـت انجام دهید. در عقب این اتومبیل نیز همان‌ گونه فضای لوکسی را شاهد هستیم. در قسمت استراحتگاه آرنج و کمی جلوتر یک تبلت ۷ اینچی وجوددارد کـه از طریق آن میتوانید صندلی های عقب و جلو «بجز راننده» را تنظیم کنید.

خودرو ب ام و ۷۳۰ Li

جدید ترین مدل از سری ۷ کمپانی ب ام و چندی پیش توسط نمایندگی رسمی خود یعنی پرشیا ماشین رونمایی شد خودرویی کـه در ۶ تیپ مختلف با برچسب قیمتی بین ۷۰۰ الی ۷۶۵ میلیون تومان در حال حاضر در کشور عرضه می شود. این اتومبیل مجهز بـه پیشرانه ۲ لیتری توربو با حداکثر توان ۲۵۸ اسب بخار اسـت. دراین ماشین امکاناتی هم چون:

title%

صندلی های برقی مجهز بـه ماساژور با ۸ حالت مختلف، سیستم اتصال بـه اینترنت از طریق WIFIHOTSPOT، سیستم نورپردازی داخل ماشین، سیستم پارک خودکار، کروز نظارت هوشمند، شارژر وایرلس گوشی های هوشمند، سیستم صوتی BOWERS&WILKINS با ۱۴۰۰ وات قدرت سیستم روشن و خاموش شدن خودکار در ترافیک، دوربین ۳۶۰ درجه و … وجوددارد.

حالت رانندگی ADAPTIVE

یکیدیگر از امکانات جالب این ماشین وجود حالت ADAPTIVE برای رانندگی علاوه بر حالت های COMFORT، COMFORTPLUS و SPORT اسـت. در حالت ADAPTIVE ماشین با توجه بـه نحوه رانندگی شـما تصمیم بـه انجام تنظیمات مختلف می گیرد. بعنوان مثال:

title%

اگر شـما در حالت رانندگی آرام باشید، اتومبیل تنظیمات رابه صورتی انجام می دهد کـه در حالت اقتصادی باشد و کمترین مصرف سوخت را داشته باشد اما هنگامیکه شـما نیاز بـه افزایش سرعت و شتابگیری داشته باشید، ماشین عملیاتی نظیر کاهش ارتفاع و سفت شدن کمک فنرها را انجام می دهد و واکنش پدال گاز بـه حرکت پای شـما هوشمندانه تر می شود.

ریموت کنترل لمسی و هوشمند

ریموت نظارت هوشمند با صفحه نمایش لمسی یکیدیگر از آپشن های جالب این سازنده اسـت کـه برای سری ۷ درنظر گرفته اسـت.

title%

یکی از مهمترین امکانات این ریموت بازرسی، امکان هدایت ماشین بـه داخل یک پارکینگ تنگ یا خارج کردن از پارکینگ در هنگامیکه شـما خارج اتومبیل ایستاده اید اسـت. این ریموت نظارت اطلاعات دیگری هم چون میزان سوخت و مسافتی کـه می توان با آن طی کرد و هم چنین باز یا بسته بودن شیشه های ماشین سانروف را نیز نشان می دهد.

سیستم امنیتی داخل شهر

اتفاق شایعی کـه در اکثر شهرها رخ می دهد، روبه‌رو شدن دو اتومبیل باهم در سر پیچ ها و تصادف آنهاست. ولوو نخستین خودروساز در جهان اسـت کـه از آن گونه تصادفات جلوگیری می‌کند.

title%

ماشین بـه صورت خودکار اقدام بـه ترمزگیری دراین موارد میکند. این اتومبیل دارای سیستمی اسـت کـه عابران پیاده، موتورسیکلت ها و دوچرخه ها را نیز تشخیص می دهد و از برخورد با انها جلوگیری میکند.

خودرو ولوو XC90

بزرگترین و لوکس ترین شاسی بلند این خودروساز سوئدی اسـت کـه توسط افرا موتورز، نمایندگی رسمی ولوو با پیشرانه ۳ لیتری توربو در ایران عرضه می شود؛ خودرویی کـه بیشتر مورد توجه افراد میانسال قرار می گیرد ودر بازار، قیمتی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دارد. در زمینه امکانات ماشین می توان بـه مواردی چون:

title%

هدآپ دیسپلی، سیستم ترمز خودکار در مواقع اضطراری، هشدار ترافیک در عقب ماشین، هشدار برخورد از جلو، هشدار و پیشگیری از خروج اتومبیل از جاده و برخورد با گاردریل، صندلی های برقی جلو مجهز بـه گرمکن و سردکن، صندلی راننده تعویض شونده در ۱۲ حالت همراه با ۳ حافظه، رادار حرکت بین خطوط، پشت سری های برقی، سیستم تهویه دوگانه مجزا برای جلو و عقب و … اشاره کرد.

کاهش صدمات در تصادف از پشت

مسئله دیگری کـه ممکن اسـت برای همه ی رخ دهد، برخورد یک اتومبیل با شـما از پشت اسـت کـه عملا دراین موقع شـما کاری از دست تان بر نمی‌آید اما ولوو دراین زمینه نیز یک تکنولوژی دراین قسمت اتومبیل قرار داده اسـت کـه با توجه بـه رادارهای موجود در عقب اتومبیل احتمال آن گونه تصادفات را پیشبینی میکند.

title%

دراین حالت اتومبیل برای کاهش شتاب سرنشینان و محافظت از جان انها ترمزها را قفل و کمربندها را سفت تر می‌کند. طراحی صندلی های این اتومبیل بـه گونه ای اسـت کـه بیشترین میزان جذب انرژی و ضربه ناشی از تصادفات را دارند.

کروز کنترل هوشمند

title%

در سیستم کروز نظارت عادی شـما با نزدیک شدن بـه خودروی مقابل وادار می‌شوید ترمز کنید اما دراین آپشن ماشین با نزدیک شدن بـه خودروی مقابل بـه صورت اتوماتیک سرعتش را کاهش می دهد و پس از آزاد شدن مسیر بـه سرعت تعیین شده باز میگردد. این آپشن در تمام خودروهایی کـه دراین مقاله بـه توضیح انها پرداختیم وجوددارد.

خودرو مرسدس بنز CLA45

title%

خودرویی سوپر اسپرت با پیشرانه ۲ لیتری توربو و ۳۶۵ اسب بخار توان کـه همین حالا قیمتی متغیر بین ۶۵۰ الی ۸۰۰ میلیون دارد. اکثر خودرو هـای وارد شده از این مدل دارای پکیج AMG هستند. در نسخه فول این ماشین امکاناتی نظیر صندلی های برقی مجهز بـه:

title%

ماساژور و گرمکن برای صندلی های جلو، سیستم صوتی هارمن کاردون، تنظیم چهار حالت مختلف رانندگی، سیستم روشن و خاموش شدن اتوماتیک اتومبیل در ترافیک، دکمه تنظیم صدای اگزوز، سیستم ترمز خودکار هنگام برخورد از جلو، نمایش میزان فشار لاستیک ها، سیستم بازرسی پایداری، رادار حرکت بین خطوط، اتصال بـه اینترنت از طریق WIFIHOTSPOT و … وجوددارد.

title%

این اتومبیل مجهز بـه سیستمی اسـت کـه ۷۰ پارامتر مختلف در رانندگی فرد را بررسی می‌کند و اگر احساس کند کـه راننده در حالت خواب آلودگی بـه سر میبرد، وی را از طریق پیام های صوتی و تصویری آگاه و بیدار می سازد. اگر شـما پای خود رابه صورت ناگهانی از روی پدال گاز بردارید، لنت های ترمز بـه صورت خودکار بـه دیسک ها نزدیک میشوند.

خودرو پورشه ماکان

شاسی بلند محبوب و جذاب پورشه کـه می تواند هر شخصی رابه خریدش وسوسه کند. خودرویی کـه الان با قیمت ۶۰۰ الی ۷۵۰ میلیون تومان در کشور در حال عرضه اسـت. از لحاظ امکانات، این ماشین مجهز بـه:

title%

صندلی های برقی با حافظه همراه با گرمکن و سردکن برای صندلی های جلو، دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم صوتی BOSE با ۱۴ اسپیکر یا سیستم صوتی BURMSTER با ۱۶ اسپیکر، رادار حرکت بین خطوط، گیربکس ۷ سرعته PDK، سیستم روشن و خاموش شدن خودکار در ترافیک، سیستم نظارت کشش، ترمزهای سرامیکی، چراغ های LED، سیستم نظارت پایداری و … اسـت.

ESP سه مرحله ای

این ماشین بـه این منظور ساخته شده اسـت تا فرد بتواند از پیچ های مختلف بـه اسانی و با نهایت هندلینگ عبور کند. ESP سه مرحله ای بطور جداگانه برای هر یک از چرخ ها عمل میکند.

title%

این سیستم از طریق ترمزگیری دریک یا چند چرخ باعث می شود کـه گشتاور کاهش یابد و بازرسی ماشین از دست نرود. هم چنین این ماشین دارای سیستمی بنام ESP CURVE اسـت کـه تکمیل کننده سیستم ESP اصلی اسـت و بـه چرخش ماشین در سرعت های بالا و افزایش ایمنی ماشین کمک شایانی میکند.

زمان سنج

یکی از آپشن های جالب کـه دراین ماشین و برخی مدلهای دیگر پورشه وجوددارد، قرارگیری یک زمان سنج در وسط داشبورد اسـت. این زمان سنج بـه دو صورت آنالوگ و دیجیتال اسـت کـه زمان کلی رانندگی شـما، رکورد هـای زده شده و میزان فاصله دورهای پیست را برای شـما نمایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.