زنانهمدل شال و روسری زنانهمدلینگ

آموزش انتخاب بهترین مدل شال و روسری برای نوروز ۱۴۰۱

در این پست از مجله‌ی تک به روز  در نظر داریم ابتدا چند نکته‌ی کلیدی در انتخاب روسری را برای شما عنوان کنیم و در ادامه به ترندهای روسری در نوروز ۱۴۰۱ بپردازیم در نهایت نیز انواع جنس روسری و کاربردهای آن را بررسی خواهیم کرد

انتخاب کردن روسری معمولا یکی از مراحل چالشی انتخاب استایل است. به این دلیل که می‌توان به راحتی دیگر بخش‌های استایل روزانه یا مهمانی را از استالیست‌های خارجی الهام گرفت اما انتخاب روسری معمولا در استایل‌های آن‌ها دیده نشده است. در نتیجه، مرحله‌ی نهایی کامل کردن خرید نوروز ما، خرید یک روسری یا شال هماهنگ با دیگر عناصری است که تهیه کرده‌ایم.

در این پست از مجله‌ی تک به روز  در نظر داریم ابتدا چند نکته‌ی کلیدی در انتخاب روسری را برای شما عنوان کنیم و در ادامه به ترندهای روسری در نوروز ۱۴۰۱ بپردازیم در نهایت نیز انواع جنس روسری و کاربردهای آن را بررسی خواهیم کرد. اگر انتخاب روسری و یا شال، برای شما هم یک دغدغه‌ی تمام نشدنی است، با ما همراه باشید.

چگونه روسری مناسب را انتخاب کنیم؟

title%

آیا می‌دانید که چگونه یک روسری مناسب با استایل خود انتخاب کنید؟ نگران نباشید. در این بخش به این سوال اساسی پاسخ خواهیم داد.

در دیگر نقاط دنیا روسری یک اکسسوری در کنار دیگر عناصر یک استایل محسوب می‌شود اما در ایران روسری جز اصلی استایل ما زنان حساب می‌شود. اگر شما یک روسری یا شال مناسب با استایل خود انتخاب کنید، خواهید دید جلوه‌ای چشمگیر به ظاهر شما خواهند داد. فقط در انتخاب آن‌ها کمی هوشمندانه عمل کنید. معمولا وقتی صحبت از ست کردن روسری و شال می‌شود ما خانم‌ها اعتماد به نفس کافی نداریم برای اینکه بتوانیم انتخاب خوبی داشته باشیم. چرا که به طور کلی به این بخش توجه زیادی نمی‌شود.

در سال‌های گذشته تنوع روسری و شال خیلی کم بود و بیشتر آن‌ها در رنگ‌های ساده به بازار عرضه می‌شدند، اما امروزه تنوع روسری و شال به قدری بالا رفته است که انتخاب را هم دشوار کرده است. البته از طرفی به دلیل وجود همه‌ی رنگ‌ها در یک ترکیب، ست کردن استایل با روسری و شال می‌تواند شرایط ایدئالی را به وجود آورد.

اولین قانون: به هیچ عنوان روسری را با دیگر لباس‌ها، همرنگ نکنید

بسیاری از ما به این باور رسیده‌ایم که صرفا ست کردن لبا‌س‌ها یعنی آن‌ها را به صورت همرنگ انتخاب کردن. اما امروزه دیگر مانند گذشته نیست. حتی انتخاب روسری و شال در یک طیف رنگی هم زیاد پیشنهاد نمی‌شود. سعی کنید زیاد پایبند به قانون همرنگ بودن عناصر استایل خود نباشید. همین قوانین مربوط به رنگ و الگو است که دست و پای شما را برای لباس انتخاب کردن می‌بندد. این مورد به روسری و شال ختم نمی‌شود. شما بهتر است که در دیگر عناصر استایلتان نیز برای خود چارچوب محکم و بدون انعطافی، تعیین نکنید. چارچوب‌ها خلاقیت‌تان را از بین می‌برد.

دومین قانون: روسری انتخاب کنید که چهره‌ی شما را بیشتر نشان دهد

مهم‌ترین نکته در انتخاب روسری زنانه برای پوشیدن دور گردن یا روی سر این است که روسری صورت شما را کاملا یکدست می‌کند یا اینکه تلاش می‌کند چهره‌ی شما را با اغراق بیشتری نمایش دهد؟ یکی از دلایلی که اصرار داریم روسری را به صورت همرنگ با دیگر عناصر خریداری نکنید این است که شما را کاملا یکدست و بدون هیچ نقطه‌ی قوتی نمایش می‌دهد.

شاید بهتر باشد که این قسمت را با یک مثال توضیح دهیم. اگر پوست شما رنگی سبزه رو به قهوه‌ای دارد به هیچ عنوان روسری با رنگ قهوه‌ای یا از این دست رنگ‌ها انتخاب نکنید. رنگ قهوه‌ای صورت شما را پنهان می‌کند. به عبارتی چهره‌ی شما در میان پارچه‌ها مستتر می‌شود. همچنین اگر پوست روشنی دارید نباید به سمت رنگ‌های نود یا خیلی روشن بروید. این رنگ‌ها چهره‌ی شما را کاملا بی حال خواهند کرد.

رنگ روسری باید به شکلی باشد که چهره‌ی شما مانند یک بوم نقاشی، به نمایش گذاشته شود. به همین دلیل است که از افرادی که پوست سفیدی دارند خواسته می‌شود از پالت رنگ‌هایی چون قرمز استفاده کنند. برای پوست‌های سبزه، ما زنگ سبز و یا رنگ‌های گرمی مانند خردلی را پیشنهاد می‌کنیم.

سومین قانون: از انتخاب روسری با طرح‌های مختلف ترسی نداشته باشید

درست است که یک روسری طرح‌دار می‌تواند به استایل ساده‌ی شما رنگ و لعاب دهد اما اصلا اشتباه نیست که یک روسری طرحدار را با مانتو یا شومیزی طرح‌دار ست کنید.

همانطور که مردان از پوشیدن یک کراوات طرح‌دار با یک پیراهن چهارخانه اصلا ابایی ندارند شما هم سعی کنید دست و پای خودتان را در انتخاب کردن، نبندید. یک روسری با طرح لوزی می‌تواند تکمیل‌کننده‌ی استایل شما با یک کت چهارخانه‌ی درشت باشد.

در ادامه از ترندهای شال و روسری در سال ۱۴۰۱ سخن خواهیم گفت.

در سال ۱۴۰۱ با چه روسری و شال‌هایی رو به رو خواهیم شد؟

title%

همانطور که می‌دانید آنچه در سال ۲۰۲۲ خیلی مورد توجه استالیست‌ها قرار گرفته، انتخاب آزاده و بی پروا است. یعنی برای شما قانون خاصی تعیین نشده است. در واقع هم آن دسته از افرادی که به رنگ و لعاب‌ها در استایل‌شان علاقه دارند می‌توانند انتخاب‌های خوبی داشته باشند، هم آن درسته از افرادی که به ساده‌پوشی روی آورده‌اند.

درباره‌ی روسری و شال در نوروز ۱۴۰۱ انتخاب‌ها محدود نیست. اما در این بخش ما تلاش کرده‌ایم اجناس موجود در بازار را در چند دسته‌بندی ساده قرار دهیم.

روسری و شال ترند ۱۴۰۱ با طرح‌های انتزاعی و هندسی

این مدل طرح‌ها همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. خصوصا کسانی که به لباس‌های چهار خانه علاقه‌ی زیادی داشته‌اند. طرح‌های راه‌راه و چهارخانه معمولا با هر لباسی ست می‌شوند. البته اگر کتی ساده دارید انتخاب یک روسری با طرح هندسی می‌تواند گزینه‌ی خیلی خوبی باشد.

در نوروز ۱۴۰۱ بیشتر روسری‌ها را خواهید دید. انتخاب شال تا حدی محدود خواهد شد. مثلا روسری‌های کوچک در سایز ۶۰*۶۰ یا ۷۰*۷۰ با هر نوع لباسی هماهنگ خواهد بود.

طراح‌های حیوانات

طرح‌هایی مثل گورخری، پلنگی، ببری و پوست ماری طرفداران خیلی زیادی دارند. شما هم اگر از دوست‌داران حیوانات هستید این مدل‎‌ها مناسب شما است. طرح‌های نقش گربه و سگ نیز در بازار موجود است که معمولا با رنگ‌های سفید مشکی یا طوسی و سرمه‌ای ارائه می‌شوند. معمولا این نقش‌ها به صورت پر نقش و با طرح‌های شلوغ طراحی می‌شوند. سال‌های پیش تک طرح‌ها نیز در ترندهای سال قرار می‌گرفت ولی اکنون دیگر این طرح‌ها طرفداران زیادی ندارد.

طرح‌های فانتزی

طرح‌های شاد و فانتزی از دیگر طرح‌هایی هستند که هم برای روسری و هم برای شال در سال جدید بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. تنوع بالای این دسته شال و روسری باعث شده است که همه‌ی سلیقه‌ها را پوشش دهد. ضمن اینکه سال جدید سال انتخاب‌های جسورانه است. رنگ‌های شاد و ترکیبی این مدل روسری و شال‌ها را در سال جدید زیاد خواهید دید. البته این طرح‌ها با شال بیشتر همخوانی دارند. پس کسانی که دوستدار و علاقه‌مند به پوشیدن شال هستند، در انتخاب این رنگ‌ها هیچ توقفی نخواهند کرد.

طرح‌های کات‌اوت

طرح‌های کات‌اوت به آن دست طرح‌هایی گفته می‌شود که به شکلی خلاقانه برش خورده‌اند. مثلا یک روسری با طرح کات‌اوت معمولا به چهار قسمت تقسیم می‌شود و هر بخش نیز طرح خاصی خواهد داشت. در انتخاب رنگ‌ها بسیار هوشمندانه عمل می‌شود. رنگ‌های انتخاب می‌شوند که زیاد تفاوتی بین آن‌ها نباشد. معمولا طراحان قسمت‌هایی از حاشیه شال‌ یا روسری‌ها را کات می‌کنند اما هیچ محدودیتی وجود ندارد و تنها به مهارت و خلاقیت طراح برمی‌گردد.

شال‌های منگوله‌دار

شال‌های منگوله‌دار سال‌هاست که مورد توجه طراحان قرار گرفته است. ابتدا فقط با دو منگوله‌ی ساده در کناره‌های شال طراحی شدند اما امروز هر چقدر که میزان ریش ریش یا منگوله‌ی آن‌ها بیشتر باشد، زیباتر هستند. کسانی که دوست دارند شال و روسری را به مدل دیگری سر کنند، ریش‌ها و منگوله‌های دم شال و روسری می‌تواند زیبایی زیادی به استایل آن‌ها بدهد.

به عنوان مثال کسانی که دوست دارند شال‌ها را با لباس‌های محلی مثل لباس کردی ست کنند، قطعا از این مدل‌ها انتخاب خواهند کرد.

شال‌های پلیسه

پارچه‌های پلیسه همیشه نشانی از استایل خاص و لاکچری بوده است. دامن‌های پلیسه یا کت‌هایی که با این پارچه‌ها طراحی می‌شدند همیشه در لیست پرطرفدارترین‌ها بودند. امروزه شال‌های پلیسه به این لیست اضافه شده است. معمولا این شال‌ها به رنگ‌های ساده هستند که با همه‌ی استایل‌ها هماهنگ می‌شوند.

البته روسری‌هایی با سایز بزرگ پلیسه نیز در ترند سال جدید قرار دارد. پیشنهاد ما این است که این روسری و کت‌ها را با لباس‌هایی که طرح‌هایی شلوغ دارند، ست نکنید.

جنس انواع روسری و شال

title%

روسری‌ها علاوه بر رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، دارای جنس‌های متنوعی هستند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

به عنوان مثال، روسری‌های پشمی شما را گرم نگه می‌دارند و در زمستان‌های سرد می‌توانند نجات‌دهنده‌ی شما باشد. اگر به ظاهرهای کلاسیک علاقه دارید این جنس پارچه انتخاب صحیحی است.

روسری‌های ساخته شده از پشم ظریف مانند مرینو و ترمه بسیار نرم هستند. به گونه‌ای که اگر روز بدی را پشت سر گذاشته باشید می‌توانند کاملا حال و هوای شما را عوض کنند. روسری چهارخانه با این جنس یکی از ملزومات کمد لباس شماست.

روسری‌های ابریشمی، با درخشندگی نرم و پارچه‌های جذاب، ظرافت را به هر استایل اضافه می‌کنند. اگر می‌خواهید از شال و یا روسری به عنوان یک اکسسوری استفاده کنید، حتما روسری یا شالی با این جنس انتخاب کنید.

title%

جمع‌بندی

در نهایت آنچه که باید مورد توجه داشت این است که روسری یا شالی را انتخاب کنید که چهره‌ی شما را به خوبی نمایش دهد. باید رنگ شال و روسری تکمیل کننده‌ی رنگ پوست و موی شما باشد.

منبع
dewbees

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.