علم و تکنولوژی

آمار فروش گجت های پوشیدنی هوشمند در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ اعلام شد؛‌ شرکت اپل در صدر جدول

اپل توانست با عرضه اپل واچ و ایرپادها به بازارهای مختلف مشتریان زیادی را جذب کند و در صدر لیست فروش گجت های پوشیدنی هوشمند سال ۲۰۱۹ قرار بگیرد. بر اساس گزارشی که توسط کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی International Data Corporation منتشر شد، شرکت اپل به لطف استقبال زیاد مشتریان از اپل واچ‌ها، ایرپادها و […]

title%

اپل توانست با عرضه اپل واچ و ایرپادها به بازارهای مختلف مشتریان زیادی را جذب کند و در صدر لیست فروش گجت های پوشیدنی هوشمند سال ۲۰۱۹ قرار بگیرد.

بر اساس گزارشی که توسط کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی International Data Corporation منتشر شد، شرکت اپل به لطف استقبال زیاد مشتریان از اپل واچ‌ها، ایرپادها و هدفون بیتس توانست بالاتر از سایر رقبا در صدر لیست فروش گجت های هوشمند قرار بگیرد. علاوه بر آن میزان تولید و فروش گجت های پوشیدنی هوشمند نیز بسیار زیاد بوده و به یک رکورد جدید رسیده است که انتظار می‌رود این رشد همچنان تداوم داشته باشد.

میزان فروش گجت های پوشیدنی

بر اساس آمار در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ میزان فروش جهانی گجت های پوشیدنی هوشمند حدود ۸۴٫۵ میلیون دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ رشد ۹۴٫۶ درصدی را تجربه کرده است. گجت های شنیدنی نظیر ایربادهای اپل، آمازون و سامسونگ گلکسی بادز در کنار هدفون‌های بیتس در ثبت چنین میزان فروش تاثیر بسیاری داشته‌اند.

گزارش‌های موسسه IDC از آن حکایت دارد که فروش گجت‌های شنیدنی نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد ۴۲۴٫۴ درصدی را تجربه کرده و این میزان رشد برای گجت‌های پوشیدنی نظیر ساعت و مچ بندهای هوشمند فقط ۴۸٫۶ درصد بوده است. همچنین در آمارها آمده است در میزان فروش گجت های پوشیدنی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، پنج شرکت حوزه تکنولوژی سهم زیادی داشته‌اند که اپل در صدر قرار دارد و پس از آن به ترتیب برندهای شیائومی، سامسونگ، هواوی و فیت بیت دیده می‌شوند.

title%

اپل که در صدر این لیست قرار دارد، دارای سهم ۳۵ درصدی است و در ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۹ توانست به فروش ۲۹٫۵ میلیون دستگاهی برسد. در حالی که سهم اپل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰ میلیون دستگاه بود و سهم ۲۳ درصدی از بازار را در اختیار داشت. همچنین رشد سالانه این غول تکنولوژی آمریکایی ۱۹۵٫۵ درصد برآورد شده است.

شیائومی به عنوان یک برند نوظهور چینی در جایگاه دوم این لیست به چشم می‌خورد که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به فروش ۱۲٫۴ میلیون دستگاهی رسیده است و از فروش کلی سهم ۱۴٫۶ درصدی به آن تعلق دارد. این شرکت چینی در سال ۲۰۱۸ فروش ۷٫۴ میلیون دستگاهی را تجربه کرده و سهم آن نیز ۱۷٫۱ درصد بود. رشد سالانه شیائومی حدود ۱۵۶٫۴ درصد در نظر گرفته شده است.

شرکت کره‌ای سامسونگ با فروش ۸٫۳ میلیون دستگاهی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ در جایگاه سوم این لیست قرار گرفت که از فروش کلی سهم ۹٫۸ درصدی به آن اختصاص دارد. رشد سالانه سامسونگ نیز ۱۵۶٫۴ درصد اعلام شد.

هواوی با فروش ۷٫۱ میلیون دستگاه از گجت های پوشیدنی هوشمند در جایگاه چهارم این لیست دیده می‌شود. این شرکت چینی در سال ۲۰۱۸ فقط فروش ۲٫۳ میلیون دستگاهی را تجربه کرده بود که به همین دلیل نسبت به سال ۲۰۱۹ شاهد رشد ۲۰۲ درصدی این شرکت هستیم.

شرکت فیت بیت در جایگاه پنجم این لیست قرار دارد که توانست فروش ۳٫۵ میلیون دستگاهی را در سه ماهه سال ۲۰۱۹ همانند سال ۲۰۱۸ به ثبت برساند. میزان رشد سالانه این شرکت در سال ۲۰۱۹ حدود ۰٫۵ درصد برآورد شده است.

مجله تفریحی و سرگرمی تک به روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.